Oświetlenie na balkonie

Balkon to miejsce gdzie latem spędza się dużo czasu. Chcemy, aby był przytulny, aby chwile spędzane tam były pełne relaksu i spokoju. Nic tak nie podkreśla takiego nastroju jak zastosowanie odpowiedniego oświetlenia. Podpowiadamy jak oświetlić balkon za pomocą lamp i lampionów, aby siedzenie na nim było prawdziwą przyjemnością.

Lampiony

Zastosowanie lampionów na balkonie daje specjalny rodzaj nieco rozproszonego oraz łagodniejszego i zdecydowanie bardziej romantycznego światła niż tego pochodzącego z jakiejkolwiek innej lampy. Na balkonie najczęściej spędzamy miło czas na rozmowie, dlatego lampiony mogą być głównym oświetleniem. Ciekawym pomysłem są lampiony w formie latarni, dyskretnie ustawionych w rogach balkonu. Koszty takiej latarni są stosunkowo niewielkie i nie trzeba głowić się nad podprowadzeniem prądu – wystarczy świeca. Bez obaw można zostawić latarnię zapaloną na noc, ponieważ szkło skutecznie ochrania przed płomieniem otoczenie. Ciekawym rozwiązaniem jest również zakup zestawów lampionów, jakie następnie rozmieszczamy w odpowiednich odległościach, w strategicznych punktach balkonu. Mogą być na przykład zawieszone po sufitem. Hitem są lampiony w stylu retro, z charakterystycznymi przetarciami. Ciekawym, romantycznym i bajkowym rozwiązaniem są również lampiony wolno stojące drewniane, mogące stanowić uzupełnienie oświetlenia na balkonie, lub jego jedyne oświetlenie. Wszystkie omówione lampiony są różnych kształtów oraz wysokości.

Lampy na balkon

Do wystroju balkonu nie pasują leżące na ziemi kable. Dlatego jak znalazł pasują tu lampki solarne. To rozwiązanie dla tych, którzy boją się zapalać ogień w lampionach, z obawy przed pożarem. Takiego ryzyka nie ma przy lampkach solarnych, a dają one podobne, lekko przyciemnione, łagodne światło. Ciekawym rozwiązaniem są również kinkiety zewnętrzne, również na bazie lampki solarnej. Różnego rodzaju lampy przy wykorzystaniu tej technologii są stosunkowo tanie i łatwo dostępne. Dają bardzo wysokie możliwości dekoracyjne.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ