Oszczędzaj mądrze! Wybierz dom do zabudowy bliźniaczej

Marzysz o własnych czterech kątach? Rozważasz budowę domu, jednak nie jesteś pewien, które z dostępnych rozwiązań pozwolą Ci zaoszczędzić? Rozsądną decyzją będzie wybór „bliźniaka” – sprawdź, dlaczego.

Spora ilość osób marzy o posiadaniu własnego domu jednorodzinnego. Nic w tym dziwnego – nieruchomości wolnostojące – w odróżnieniu od mieszkań – oferują z reguły nie tylko większą przestrzeń użytkową, ale również sporych rozmiarów ogród. Często jednak zdarza się, iż potencjalni inwestorzy z powodu ograniczonych środków ostatecznie decydują się na zakup tańszego mieszkania. Rozwiązaniem sytuacji mogą okazać się domy do zabudowy bliźniaczej, określane potocznie mianem „bliźniaków”. To właśnie one stanowią jeden z najbardziej opłacalnych rodzajów domów jednorodzinnych. Co więcej, taka zabudowa posiada naprawdę imponującą ilość zalet. Jakich konkretnie?

Wydatki dzielone na pół

Jak zostało to już wspomniane, zakup „bliźniaka” jest zdecydowanie bardziej opłacalny, niż zakup domu wolnostojącego. Inwestycja w zaledwie połowę budynku jest bowiem równoznaczna z podziałem kosztów. Na pół dzielimy więc wydatki związane z budową bądź też zakupem materiałów budowlanych. Poza tym wspólna ściana niejako automatycznie generuje oszczędność wynikającą z ilości posiadanych okien czy nawet ogrzewania domu.

Dowolny metraż

Wbrew pozorom projekty domów do zabudowy bliźniaczej mogą posiadać dokładnie taki sam metraż – a czasem nawet większy – co zabudowa wolnostojąca. Jak to możliwe? Wystarczy, że zdecydujemy się na dobudowanie dodatkowego piętra czy też poddasza użytkowego. W ten prosty sposób możemy z powodzeniem stać się posiadaczem naprawdę sporej wielkości powierzchni.

Pomocna dłoń

Projekt domu Eco 12 WOZ1009
Projekt domu Eco 12 WOZ1009

Wśród innych zalet „bliźniaków” warto wymienić m.in. wzajemną, sąsiedzką pomoc, dzięki której – w razie nagłego przypadku – nie będziemy zdani wyłącznie na własne siły. Jak więc łatwo się domyślić, wybór takiego rozwiązania będzie wręcz idealnym rozwiązaniem dla osób mieszkających w pojedynkę, ludzi starszych czy niepełnosprawnych. Można także spokojnie wyjechać na urlop, nie obawiając się, że dom został bez opieki, a nawet zostawić pod nią sąsiadom zwierzaka czy też w nagłych wypadkach dzieci. W praktyce bowiem zabudowa bliźniacza umożliwia integrację, nie wykluczając przy tym prywatności.

Należy dodać, iż budowa bliźniaka polecana jest nawet w przypadku osób, które posiadają budżet pozwalający na zakup domu wolnostojącego. Inwestycja w „bliźniaka” jest po prostu niezwykle opłacalna. Gdy budowa dobiegnie końca, jedną z części domu możemy wynająć bądź też sprzedać po korzystnej dla nas cenie i dodatkowo zyskać.

[Głosów:3    Średnia:3.3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ