Panele laminowane

Polacy kochają panele podłogowe. O ich popularności świadczy obecność w niemal każdej gazetce budowlanej wydawanej na terenie naszego kraju. Cenione są za niskie koszta, łatwe i szybkie układanie i relatywnie wysoką trwałość. Czy jednak zawsze panele są najlepszym wyborem?

Kiedy sprawdzą się panele laminowane?

Panele laminowane mogą być świetnym rozwiązaniem do salonów i sypialni, gdzie spędzamy znaczną ilość czasu, również chodząc boso. Właśnie wtedy odczuwa się jedną z ich zalet, jaką jest przyjemne ciepło, będące pochodną ich dobrej izolacyjności od podłoża. Również ich wygląd i design – zazwyczaj nawiązujący do drewna, bardzo dobrze komponuje się z klasycznymi i stonowanymi wnętrzami, które goszczą w wielu polskich domach. Nie jest to jednak jedyna możliwość – dostępne są również panele w bardziej nowoczesnych wydaniach – białe, czarne, a nawet czerwone. Dzięki temu takie panele podłogowe są doskonałym elementem niemal każdej aranżacji.

Panele sprawdzą się na podłogach nawet w domach z ogrzewaniem podłogowym, choć wówczas trzeba nieco inaczej je ułożyć. Są znacznie tańsze i łatwiejsze w układaniu niż np. ceramika czy panele drewniane. Niekwestionowaną zaletą paneli jest również ich relatywnie wysoka odporność na czynniki zewnętrzne jak np. ścieranie czy uszkodzenia. Z tego względu stanowią naprawdę dobre, uniwersalne i funkcjonalne rozwiązanie dla wielu wnętrz i właśnie dla tego tak często się na nie decydujemy.

Gdzie lepiej rozejrzeć się za innym rozwiązaniem?

Właściwie jedyną istotną wadą, jaką mają panele podłogowe, jest ich wrażliwość na wilgoć. Z tego względu raczej nie powinno się ich stosować w łazienkach i ubikacjach czy tarasach, a ich wykorzystanie w kuchni powinno być starannie przemyślane. Podobnie w korytarzach i miejscach narażonych np. na oddziaływanie piasku przynoszonego na butach. W takim wypadku może dochodzić do przyspieszonego zużywania wierzchniej części paneli i w takich miejscach lepsze mogą okazać się np. płytki podłogowe.

Podsumowując – panele podłogowe Poznań to wspaniała opcja, pozwalająca szybko i niewielkim kosztem odmienić wnętrze swojego domu czy mieszkania. W większości przypadków doskonale spełnia swoją funkcję i przez lata pozwala cieszyć się tanim w utrzymaniu i ładnym wykończeniem wnętrza. Należy tylko unikać instalowania ich w miejscach, gdzie będą narażone na wilgoć i wodę oraz tam, gdzie nie będzie im zagrażał nanoszony z podwórza piasek, by raz położone na długo zapewniały spokojną eksploatację.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ