Panele ścienne dekoracyjne

0
1812

Co sezon pojawiają się nowe techniki dekoracyjne dla wnętrz. Od pewnego czasu nieprzemijającym hitem są panele 3D na ścianę. Występują one w wielu wzorach i kolorach, dzięki czemu każdy znajdzie odpowiedni model dla swojego wnętrza.

Panele idealnie nadają się do małych i wąskich pomieszczeń, gdyż optycznie je powiększają. Wiele osób montuje je w przedpokoju, pokoju młodzieżowym, salonie lub w łazience. Dobrym rozwiązaniem jest zamontowanie ich na jak największej ścianie w wybranym pomieszczeniu.

Bardzo łatwo można utrzymać je w czystości, gdyż co pewien czas wystarczy przecierać je wilgotną ściereczką bądź ręcznikiem papierowym. Najczęściej panele wykonane są z gipsu lub bardzo twardego styropianu.

Wybrany panel w razie potrzeby można szybko przemalować na inny kolor. W tym celu warto zakupić farbę wodoodporną, która umożliwi prostsze czyszczenie. Dobrym pomysłem jest naniesienie dwóch warstw farby, aby uzyskać jak najlepszy efekt. Panele można malować przy pomocy niewielkiego pędzla lub wąskiego wałka z krótkim włosiem.

Montaż paneli ściennych jest prosty i nie wymaga specjalnych umiejętności. W internecie dostępne są liczne filmy instruktażowe, stworzone przez specjalistów, w których montaż opisany jest krok po kroku. Do montażu niezbędny jest specjalistyczny klej, który umożliwi dokładne przyklejanie poszczególnych fragmentów.

Aby znaleźć tego typu materiały warto skorzystać z wyszukiwarki internetowej. W okno wyszukiwania wystarczy wpisać krótkie, ale konkretne hasło, na przykład jak zamontować panele 3D bądź profesjonalny montaż paneli ściennych.

Panele dekoracyjne są doskonałą alternatywą dla płytek i tradycyjnej tapety. Cechuje je wysoka jakość, trwałość i odporność na wiele szkodliwych czynników. Panele akustyczne dekoracyjne idealnie sprawdzą się także w różnych przedsiębiorstwach, gdyż tłumią dźwięki i wygłuszają ściany. Panele dostępne są w marketach budowlanych, w sklepach z chemią budowlaną oraz w wielu sklepach internetowych. Ceny mieszczą się w przedziale od kilkunastu do nawet kilkuset złotych za metr produktu.

Ostateczny koszt uzależniony jest od wielu czynników, między innymi wielkości paneli, materiału, z jakiego został on wykonany oraz producenta. Kupując panele w sklepie internetowym czas realizacji zamówienia wynosi zazwyczaj kilka dni roboczych. Zamówienie dostarczane jest za pośrednictwem wybranej firmy kurierskiej.

W przypadku komplikacji zakupiony produkt można wymienić lub zwrócić. Do zamówienia dołączona jest szczegółowa instrukcja montażu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ