Płoty drewniane – jak wybrać najlepsze ogrodzenie z drewna?

Drewniane ogrodzenia są obecnie widoczne przy wielu domach jednorodzinnych. Kiedyś wykonywane były ręcznie z odpowiednio przyciętych kawałków drewna, teraz można zakupić je jako gotowe i zamontować szybko i łatwo.

Klasyczne ogrodzenie drewniane ma wszechstronne zastosowanie. Można ogrodzić nim dom, działkę czy też wykonać z niego dekoracyjny płotek na działce, oddzielając od siebie poszczególne strefy posesji.

Dlaczego warto wybrać ogrodzenia drewniane?

Drewno jest bardzo wszechstronnym materiałem, który może być dopasowany zarówno do przestrzeni urządzonych w sposób tradycyjny, na przykład nawiązujący do szlacheckich dworków, jak i do tych nowoczesnych. Drewno doskonale komponuje się z roślinnością i może być wykończone w różnych kolorach. To powoduje, że nadal wybierane jest bardzo często, chociaż do dyspozycji są także alternatywne rozwiązania, na przykład płoty metalowe.

Gdy także myślisz o tym, aby zdecydować się na zakup drewnianego ogrodzenia, zapraszamy do zapoznania się z naszym krótkim poradnikiem – dzięki niemu możesz sprawdzić, jak wybrać najlepsze płoty drewniane, które w spełnią twoje oczekiwania całkowicie i będą mogły posłużyć przez lata.

Odpowiedni typ drewna to podstawa

Aby ogrodzenie drewniane mogło wyglądać stylowo przez długi czas, warto przede wszystkim zwrócić uwagę z jakiego gatunku drewna są jest ono wykonane. Drewno stosowane na zewnątrz musi być odporne na warunki atmosferyczne, w tym na deszcz, śnieg i mróz oraz na promieniowanie UV.

Do drewnianych ogrodzeń najlepiej nadają się takie gatunki jak świerk, modrzewie oraz sosny, a także drewna egzotyczne, które są z natury lepiej odporne na czynniki zewnętrzne. Warto między innymi sprawdzić ogrodzenia wykonane z drewna tatajuba, merbau czy żywotnika olbrzymiego.

Kształt ogrodzenia

Wtedy, gdy planuje się zakupienie gotowego ogrodzenia, które będzie mogło być umieszczone nad podmurówką i przymocowane do słupków, warto także zwrócić uwagę na jego kształt. Największym powodzeniem cieszą się proste płoty drewniane, ale wtedy, gdy liczy się bardziej dekoracyjny efekt, warto wybrać ogrodzenie sztachetowe wklęsłe lub wypukłe. Sztachety można kupić też jako pojedyncze i ułożyć je zgodnie ze swoimi pomysłem.

Impregnacja

Aby płot drewniany mógł wyglądać stylowo na długi czas, warto zdecydować się na ogrodzenie, które zostały już podane procesowi impregnacji. Chroni ona drewno przed warunkami atmosferycznymi, a także przed grzybami i insektami. Warto pamiętać też o tym, że ogrodzenia drewniane będą wymagały z czasem przeprowadzenia dodatkowej impregnacji – można wybrać preparaty bezbarwne lub nadające kolor.

Do zapoznania się ze swoją ofertą ogrodzeń drewnianych zaprasza firma Complex, która specjalizuje się w produkcji i sprzedaży elementów drewnianych. Oferuje między innymi płoty drewniane, architekturę ogrodową, domki, drewno budowlane, wiaty i garaże, place zabaw. 

[Głosów:6    Średnia:3.8/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ