Polski producent styropianu

Styropian to materiał o wszechstronnym zastosowaniu, wykorzystywany w wielu branżach. Jedną z największych firm europejskich zajmujących się produkcją styropianu jest Hirsch Porozell. Przedsiębiorstwo działa dzisiaj na terenie ponad 20 państw europejskich. Produkty tej marki są natomiast eksportowane również do wielu innych krajów. Oddziały firmy znajdują się także w Polsce. Przedsiębiorstwo Hirsch Porozell posiada polski oddział, który zajmuje się głównie produkcją styropianu oraz produktów styropianowych.

Historia firmy Hirsch Porozell

Przedsiębiorstwo Hirsch Porozell to firma o długiej i bogatej historii. Marka powstała bowiem już w 1972 roku. Jak to zwykle bywa, początkowo firma działała głównie lokalnie, na austriackim rynku, z którego pochodzi. Rozwój zachodził stopniowo i polegał na zdobywaniu kolejnych rynków europejskich oraz otwieraniu nowych oddziałów w różnych krajach. W 2003 roku firma Hirsch Porozell pojawiła się również w Polsce. We wrocławskiej fabryce rozpoczęto wtedy produkcję opakowań z poliestrenu. Minął nieco ponad rok, a Hirsch Porozell otworzyło drugi polski oddział, tym razem w Łodzi. W czasie kilkunastu lat istnienia fabryki we Wrocławiu oraz w Łodzi były stale rozwijane. Kilkukrotnie zwiększano produkcję oraz wprowadzano do niej nowe produkty.

Co produkuje Hirsch Porozell?

Firma zajmuje się dzisiaj produkcją styropianu, zwanego fachowo EPS oraz produktów pochodnych, takich jak: EPE, EPP i PS. Jednak w fabrykach producenta powstaje nie tylko surowy materiał, ale również są tam przygotowywane konkretne produkty. Zakres oferty firmy Hirsch Porozell jest dziś bardzo duży. Przedsiębiorstwo posiada w asortymencie następujące produkty:

– Thermozell – tak zwany styrobeton, wykorzystywany głównie jako lekka wylewka. Wykorzystuje się go między innymi dla dodatkowego wyciszenia, przez co często występuje w parze z matą wyciszającą. Ponadto, poprawia on również właściwości termoizolacyjne podłogi.

– kształtki techniczne – głównie elementy izolacyjne oraz osłonowe stosowane w przemyśle

– opakowania – wykonane ze styropianu znajdują wszechstronne zastosowanie. Wykorzystywane są między innymi do zabezpieczenia produktów podczas transportu. Sprawdzają się w tej roli doskonale, gdyż chronią produkt przed uszkodzeniami mechanicznymi, a jednocześnie niemal nie zwiększają wagi paczki

– płyty podłogowe – wykorzystywane w systemach ogrzewania podłogowego. Zastosowanie płyt podłogowych firmy Hirsch Porozell znacząco przyspiesza czas ukończenia projektu ogrzewania podłogowego.

[Głosów:1    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ