Pomoc przy odbiorze mieszkania

Bez względu na to, czy kupujesz mieszkanie na swoje potrzeby, czy też planujesz zarabiać na wynajmie, powinieneś dokładnie obejrzeć nieruchomość przed podpisaniem umowy.

  1. Odbiór nowego mieszkania
  2. Co sprawdzić podczas odbioru nieruchomości?
  3. Dokładnie sprawdzenie wybranego dewelopera

Co ważne, dotyczy to nie tylko mieszkań z rynku wtórnego, ale również nieruchomości sprzedawanych przez deweloperów. Wiele osób popełnia natomiast błąd i wychodzi z założenia, że wszystkie mieszkania z rynku pierwotnego są starannie wykonane.

Odbiór nowego mieszkania

Jest wiele rzeczy, które trzeba sprawdzić przy odbieraniu nieruchomości. Jeżeli nie wiesz, na co zwrócić uwagę przy kupnie mieszkania, przedstawiciel dewelopera może ukryć przed tobą wady. Czasami są to krzywe ściany lub nieprawidłowy metraż, a w innym przypadku może chodzić o gorszy standard wykończenia. Warto pamiętać, że zakup mieszkania to poważna inwestycja, dlatego skoro już poniosłeś duże koszty związane z opłaceniem nieruchomości, to powinieneś otrzymać to, co obiecał ci deweloper. Dzięki ofercie firmy Pewny Lokal zyskasz gwarancję, że wszystko zostało odpowiednio wykonane, a w przypadku niezgodności specjaliści doradzą ci, co powinieneś zrobić.

Co sprawdzić podczas odbioru nieruchomości?

Porad na temat tego, jak kupić mieszkanie można znaleźć wiele. Najczęściej dotyczą one zwrócenia uwagi na lokalizację, cenę za metr oraz inne tego typu rzeczy. Trudniej jednak uzyskać rzetelne informacje na temat tego, jak wykonać odbiór. Nie musisz jednak samodzielnie tego robić i tracić czasu na szukanie informacji związanych z tym, na co zwrócić uwagę przy zakupie mieszkania. Wystarczy, że skorzystasz z oferty firmy, która specjalizuje się w odbiorach, a doświadczony fachowiec sprawdzi za ciebie najważniejsze rzeczy. Koszt takiej usługi jest niewielki, szczególnie w porównaniu z pozostałymi wydatkami, jakie trzeba ponieść przy zakupie nieruchomości. Nie warto więc na tym oszczędzać, zwłaszcza że nowe mieszkanie będzie ci służyło co najmniej przez kilkanaście lat.

Dokładnie sprawdzenie wybranego dewelopera

Oprócz skontrolowania stanu nieruchomości, warto rozważyć sprawdzenie dewelopera. Firma pomagająca klientom w odbiorze może dla ciebie przeanalizować umowę oraz sprawdzić księgi wieczyste. Jeżeli więc chcesz uniknąć nietrafionej inwestycji i sprawdzić dewelopera, zajrzyj na stronę internetową firmy i zapytaj o szczegóły. Obsługuje ona nieruchomości z całego kraju, a zdecydowana większość klientów wystawia jej usługom najwyższe oceny.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ