Pompy do basenów ogrodowych bez tajemnic

Wiele osób decyduje się latem na rozłożenie w swoim ogrodzie basenu. To doskonały pomysł. Basen sprawi, że frajdę mają zarówno dzieci, jak i dorośli. Przynosi ulgę i ochłodę w upalne dni. Łatwo go również rozstawić na podwórku. Jedyne, o co trzeba zadbać, to czystość wody. Niestety, często wpadają do niej liście, owady czy piasek. Zabrudzona woda sprzyja z kolei szybkiemu rozwojowi grzybów i bakterii. Rozwiązaniem tego problemu są specjalne pompy i filtry, dzięki którym woda będzie nieskazitelnie czysta.

Jak działają pompy do basenów?

Pompy do basenów ogrodowych to gwarancja czystej wody. Na rynku dostępne są ich dwie wersje. Pompy kartuszowe najpierw zasysają wodę, a następnie tłoczą ją do filtra, który zatrzymuje większość zanieczyszczeń. Następnie czysta woda powraca do basenu. Filtr kartuszowy trzeba często czyścić lub wymieniać, dlatego też ten typ pompy rekomenduje się do mniejszych basenów. W przypadku dużego basenu dużo lepiej sprawdzi się pompa piaskowa. Do filtracji wody używa się w niej piasku lub żwiru o granulacji 0,4-0,8 mm. Brudna woda wtłaczana jest do pojemnika z piaskiem, który usuwa zanieczyszczenia. Piasek to ekologiczny i ekonomiczny, a jednocześnie bardzo skuteczny sposób na zachowanie czystej wody w basenie. Pompa piaskowa często zawiera kilka trybów pracy.

Jaką pompę do basenu wybrać?

Wybór pompy do basenu jest sprawą indywidualną. W czasie jej zakupu warto mieć na uwadze wielkość basenu. Najlepiej sięgnąć po urządzenie renomowanej firmy np. Bestway lub Intex, co będzie gwarancją jego jakości. Pompę bez problemu zamówić można drogą online, np. w sklepie Baseny Ogrodowe, który oferuje szeroki ich wybór. Wydajność pompy określana jest na ogół w litrach na godzinę pracy. Po zakupie urządzenia trzeba pamiętać o tym, że powinno być ono regularnie stosowane. Pompę najlepiej włączyć na kilka godzin w ciągu dnia, w czasie kiedy nikt nie korzysta z basenu. Same filtry basenowe najlepiej wymienić po okresie ok. 2 tygodni.

Wiele osób obawia się zakupu basenu ogrodowego w obawie przed zanieczyszczoną wodą i koniecznością jej częstej wymiany. Na ratunek przychodzą specjalne pompy, które usuwają brud. Są one bezpieczne, a sam ich montaż nie powinien sprawiać większego problemu – najważniejsze aby kierować się zaleceniami producenta. Basen ogrodowy to prosty sposób na to, aby spędzić radosne chwile na własnym podwórku. Możliwość kąpieli docenią zwłaszcza dzieci. Pompy to urządzenia, które sprawiają, że woda jest zawsze czysta i higieniczna.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ