Posiadanie piwnicy to spore udogodnienie, dzięki któremu możemy schować bezpiecznie wszystkie niepotrzebne nam na co dzień sprzęty. Niestety, wiąże się to z tym, że w miejscu tym rzadko panuje ład i porządek. Czasami dochodzimy do momentu, w którym niezbędne jest przeprowadzenie porządków w piwnicy. Nie da się ukryć, że jest to spore wyzwanie i ogrom pracy, który może przerażać. Zastanówmy się więc jak szybko i bezboleśnie uporać się z porządkami tak, by nasza piwnica stała się na powrót czystym i uporządkowanym miejscem.

Pozbądź się niepotrzebnych rzeczy

Od czego warto rozpocząć porządki w piwnicy? Przede wszystkim od przeglądu rzeczy, które się w niej znajdują. Powinien być to przegląd dokładny i sumienny, bez odkładania „na potem”. Wszystkie rzeczy, których nie używamy dłużej niż rok (nie wiążą się z sezonowością), powinny zniknąć. W przeciwnym razie prace porządkowe będą oznaczały przekładanie setek niepotrzebnych nam rzeczy (często ciężkich) z kąta w kąt, a po wszystkim piwnica nadal pozostanie zagracona. Warto więc pozbywać się wszystkiego, czego nie potrzebujemy bez wyrzutów sumienia i sentymentów. Tym bardziej, że wcale nie musi to oznaczać wyrzucania na śmietnik – w dzisiejszych czasach wiele rzeczy możemy przekazać potrzebującym, a nawet sprzedać.

Gruntowne odkurzanie

Piwnica nie jest miejscem, które często odkurzamy. Przez to większość półek, lampy, podłogi są zazwyczaj pokryte grubą warstwą pyłu, który nie tylko nie ma dobrego wpływu na nasze zdrowie, kiedy przebywamy w piwnicy, ale również może sprawić, że ubrania oraz inne przedmioty, które w tam przechowujemy, zniszczą się. Kolejnym etapem powinno więc być dokładne odkurzanie.

Sprawdź przetwory

Piwnica jest także miejscem, w którym często przechowujemy domowe przetwory. Zazwyczaj żal nam wyrzucać pyszne kompoty, kiszonki czy dżemy. Uznajemy więc, że wciąż są zdatne do spożycia. To poważny błąd, który sprawia, że nie tylko niepotrzebnie zajmujemy miejsce w naszej piwnicy, ale nawet możemy narazić swoje zdrowie. Porządki w piwnicy muszą więc oznaczać również przejrzenie przetworów. Warto sprawdzić czy nakrętki wciąż dobrze się trzymają, czy kompoty są klarowne oraz czy na dżemach nie widać nalotu pleśni. Wszelkie wątpliwej jakości produkty należy bezwzględnie wyrzucić.

Profesjonalne wsparcie – i kłopot z głowy

Nie da się ukryć, że gruntowne sprzątanie piwnicy to ogrom pracy. Przeczytałeś nasze porady i obawiasz się, że nie znajdziesz czasu i sił, by ze wszystkim sobie poradzić? Nic straconego! W takim wypadku możesz skorzystać z pomocy profesjonalistów. Obecnie bardzo wiele osób prywatnych oraz wykwalifikowanych firm oferuje sprzątanie w Warszawie w naprawdę atrakcyjnych cenach. Decydując się na skorzystanie z takiej usługi możesz mieć pewność, że wszystkie zlecone przez Ciebie prace zostaną wykonane szybko i sumiennie.

Ze sprzątaniem piwnicy możemy się uporać. Zarówno samodzielnie, odpowiednio planując zakres prac, jak i wykorzystując pomoc firm oferujących sprzątanie w Warszawie. Przede wszystkim jednak pamiętajmy, że aby prace porządkowe przyniosły oczekiwany efekt, nie możemy wzbraniać się przed wyrzucaniem tego, co zbędne.

Artykuł powstał przy współpracy z portalem Pozamiatane: pozamiatane.pl

[Głosów:3    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ