Przecinarki ręczne Sigma alternatywą dla maszynek elektrycznych

Kiedy zamierzamy zająć się kładzeniem płytek w naszym domu, powinniśmy pomyśleć o odpowiednich narzędziach. Jednym z nich jest bez wątpienia przecinarka do płytek.

Przecinarki elektryczne – najszybsza praca

Jeśli chcemy położyć płytki w krótkim czasie, a przy okazji nie zniszczyć ich w trakcie obróbki, to powinniśmy sięgnąć po przecinarkę elektryczną. Tego typu maszyna pozwala nam uciąć glazurę na różne sposoby. Najwięcej możliwości daje nam przecinarka stołowa, która umożliwia obróbkę nawet największych płytek. Dużą zaletą jest możliwość cięcia pod kątem nawet 45 stopni. Problemem może być natomiast duże pylenie. Jednak i z tą wadą poradzili sobie producenci. Zastosowanie chłodzenia tarczy wodą sprawiło, że praktycznie cały pył wędruje do wody. Na co więc musimy zwrócić uwagę podczas zakupu takiej przecinarki? Kluczowa będzie tutaj jej moc. Jeśli chcemy bez problemu poradzić sobie z każdym rodzajem glazury, powinniśmy wybrać maszynkę o mocy co najmniej 700W. Sprawdźmy też, jaką moc obrotową ona posiada. Będzie ona potrzebna, gdy zechcemy kupić odpowiednie do naszych płytek tarcze diamentowe. Tylko wtedy mamy szanse na poprawne działanie sprzętu. Źle dobrana tarcza może bowiem skutkować niedokładnym cięciem, które zakończy się brzydkimi odpryskami. Jak widać, przecinarki elektryczne są bardzo praktyczne. Niestety, nie zawsze można z nich korzystać. Maszynki te potrzebują bowiem dostępu do prądu. Problemem może okazać się również przemieszczanie ze sprzętem. Dlatego fachowcy często rezygnują z tych modeli na rzecz o wiele lżejszych gilotyn.

Przecinarki ręczne Sigma – lekkie, praktyczne i precyzyjne

Ograniczenia, które generują maszynki elektryczne sprawiły, że producenci postanowili zająć się udoskonalaniem przecinarek ręcznych. Popularne gilotyny to jedne z najprostszych narzędzi do obróbki płytek. Zasada działania jest bardzo prosta. Po wstępnym nakreśleniu linii płytkę umieszczamy w maszynce. Następnie za pomocą rysika rysujemy tę linię. Na koniec jednym energicznym ruchem przecinamy płytkę. Standardowe przecinarki ręczne Sigma posiadają maksymalną długość cięcia wynoszącą 60 cm. Pozwala to na obróbkę niemal każdej wielkości płytek. Dzięki temu za niewielkie pieniądze dostajemy sprzęt, który umożliwi nam szybkie przeprowadzenie remontu. Maszynki te praktycznie są bezpyłowe, dzięki czemu można swobodnie używać ich w pomieszczeniach zamkniętych. Kupując gilotynę warto zwrócić uwagę na to, by jej suwak był łożyskowany. Gwarantuje to dłuższą żywotność urządzenia. Przydatne mogą się także okazać amortyzowane boki, dzięki czemu przecinarki ręczne Sigma łamią płytkę dokładnie w miejscu linii cięcia. Producenci pomyśleli także o profesjonalistach, którzy preferują maszynki ręczne zamiast elektrycznych. Modele przeznaczone dla fachowców posiadają możliwość cięcia dłuższych płytek. Jednym z nich jest Sigma 3P2K. Długość linii cięcia tej maszynki wynosi aż 102 cm. Precyzyjna obróbka jest możliwa dzięki specjalnym dodatkom wzmacniającym stabilność maszynki.

[Głosów:2    Średnia:4.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ