Pudełko z kartonu to świetny pomysł na prezent, jak i na to, aby stało się ono opakowaniem prezentowym. Możemy również przygotować je dla siebie, żeby móc trzymać w nim różne skarby. Pokażemy, jak samodzielnie wykonać pudełko z kartonu, bo jest to naprawdę bardzo proste!

Dlaczego warto zrobić pudełko z kartonu?

Samemu wykonane pudełko to oszczędność pieniędzy, a także możliwość rozwinięcia swoich zdolności manualnych oraz kreatywnego myślenia. Jeśli szukamy pudełka na prezent dla kogoś to również warto zdecydować się na to, aby samemu je zrobić, ponieważ obdarowana osoba doceni nasz gest i sprawi jej to ogromną radość. Dodatkowo można udekorować takie pudełko według własnego pomysłu. Kartonowe pudełko jest dość wytrzymałe i możemy je zrobić w takiej wielkości jaka nam odpowiada, ponieważ w sklepach często wybór jest ograniczony. 

Ozdoby

Swoje pudełko możesz przyozdobić na różne sposoby. Najprostszym jest wyklejenie go jakimś obrazkami lub zdjęciami. W sklepach papierniczych zakupić można również kolorowe pisaki lub brokat, który również można użyć do dekoracji. Dobrą opcją jest jeszcze zaopatrzenie się w kolorowe wstążki, którymi można nie tylko obwiązać pudełko, ale także je nimi wykleić. Jeśli posiadasz w domu suszone kwiaty je także możesz użyć do ozdobienia swojego pudełka z kartonu. Wszystko tak naprawdę zależy od twojej inwencji twórczej oraz dostępnych ozdób. 

Potrzebne rzeczy

Przed przystąpieniem do działania, przygotuj sobie następujące rzeczy:

-linijka,

-klej,

-ołówek,

-nożyczki,

-karton.

Wykonanie

  • Potrzebny ci będzie kwadrat lub prostokąt, im większa figura tym większe pudełko
  • Od każdego z rogów figury odmierz klika centymetrów w stronę środka kartonu (tak, aby linie dzieliły róg na pół, zrób to linią przerywaną) połącz te odległości linią ciągłą, tworząc mniejszą figurę (kwadrat w kwadracie, prostokąt w prostokącie) – będzie to rozmiar dna twojego pudełka.
  • Tnij nożyczkami wzdłuż linii, wychodzących z rogów, nacinając powstałą figurę z punktu wyżej. 
  • Zagnij do góry brzegi wzdłuż linii ciągłych, a następnie wytnij małe trójkąty, które powstały z przedzielonych rogów (zaznaczone strzałkami na rysunku poglądowym). 
  • Zrób zagięcia w miejscu kolorowej linii, a następnie odetnij pozostałe trójkąciki, które powstały przepołowionych rogów.
  • Unieś do góry zakładki i sklei je ze sobą.
  • Te same czynności powtórz tworząc pokrywkę tylko jej wymiary muszą być o ok. 5mm dłuższe i szersze niż początkowy kształt figury do pudełka, a ścianki pokrywki muszą mieć ok. 2/3 długości wysokości ścianek pudełka. Udekoruj wedle uznania. 

Masz już gotową kreację? Teraz zobacz 4 sposoby na wykorzystanie w domu klikając w ten link: pudełka kartonowe.

[Głosów:16    Średnia:2.4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ