Rodzaje baterii do umywalek łazienkowych – porównanie!

Baterie są podstawowym elementem wyposażenia każdej łazienki. Chyba nikt nie jest w stanie wyobrazić sobie funkcjonalnego wnętrza właśnie bez nich. Te, które znajdują się na rynku mogą się różnić między sobą nie tylko ogólnym designem, ale także sposobem montażu, rodzajem wykończenia, kolorystyką czy funkcjonalnością. Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat rodzajów baterii do umywalek? Jeśli tak, koniecznie zapoznaj się z naszym poniższym wpisem. Zapraszamy!

Baterie umywalkowe jednouchwytowe

Baterie do umywalek łazienkowych https://www.lazienkiabc.pl/Baterie-lazienkowe-c1 występują w różnych rodzajach i stylach, aby sprostać różnym potrzebom i preferencjom użytkowników. Do najpopularniejszych z pewnością zaliczyć możemy baterie umywalkowe jednouchwytowe. Charakteryzują się jednym uchwytem, który umożliwia regulację strumienia wody oraz temperatury za pomocą jednej dźwigni. Mogą być to baterie jednouchwytowe stojące lub ścienne.

Baterie jednouchwytowe ścienne to przede wszystkim modele podtynkowe. Ich zaletą jest nie tylko wyjątkowa, minimalistyczna estetyka, ale także i funkcjonalność. Jeszcze do niedawna mówiono, że w razie ewentualnej awarii niezbędne jest kucie ściany, żeby ją naprawić. Okazuje się jednak, że baterie podtynkowe są jednymi z lepszych i najbardziej trwałych. W ich przypadku cały mechanizm jest bowiem schowany w ścianie i tym samym nie jest narażony na kontakt z czynnikami zewnętrznymi. Baterie umywalkowe podtynkowe z każdym rokiem cieszą się coraz większą popularnością. Spotykane są zresztą nie tylko w galeriach handlowych, kinach czy innych obiektach użyteczności publicznej, ale także i w prywatnych mieszkaniach. Często są to baterie sensoryczne, czyli modele bezdotykowe.

umywalka

Baterie łazienkowe do umywalek nablatowych

W ostatnich sezonach ogromną popularnością cieszą się umywalki nablatowe. Zainteresowanie nimi wynika nie tylko z samej estetyki umywalki, ale także ze sposobu montażu, dzięki któremu można zaoszczędzić sporo miejsca w samej szafce. Oczywiście nieodzownym elementem w przypadku szafek z blatem i umywalek nablatowych są baterie. Zazwyczaj spotkać się można z wysokimi bateriami umywalkowymi, które montowane są w pobliżu umywalki. Modele te najczęściej posiadają prostą formę i w odbiorze są minimalistyczne. Alternatywą mogą być baterie umywalkowe ścienne natynkowe lub podtynkowe. Mogą być to modele jedno lub dwuuchwytowe – w zależności od stylu aranżacji. W przypadku łazienek retro lepszym rozwiązaniem będzie bateria umywalkowa dwuuchwytowa z dekoracyjnymi kurkami.

Bateria do umywalki łazienkowej – na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Podczas wybierania baterii do umywalki łazienkowej warto również zwrócić uwagę na materiał, z którego jest wykonana (np. chromowana stal nierdzewna, mosiądz) oraz na producenta, aby zapewnić sobie trwałość i jakość. Warto również zapoznać się z opiniami użytkowników na temat danej armatury. Poza tym z pewnością korzystniej jest wybrać baterię, która posiada funkcje, technologię, dzięki którym możliwe jest zmniejszenie zużycia wody. Może być to po prostu perlator umieszczony na końcu wylewki lub przyciski eko, dzięki którym regulowana jest ilość przepływającej ciepłej wody. Warto zwrócić uwagę także na okres gwarancyjny oraz na dostępność w regularnej sprzedaży części zamiennych do baterii.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ