Zapewnienie odpowiedniej wentylacji w nowym domu to zmniejszenie ryzyka pojawienia się na ścianach i sufitach nieestetycznych zacieków, które stają się terenem do rozwoju groźnych dla zdrowia grzybów i pleśni. Dobra wentylacja to także szybka i stała wymiana powietrza w całym domu, zwłaszcza w takich pomieszczeniach jak łazienka czy kuchnia. Budując system wentylacji grawitacyjnej lub wentylacji wspomaganej, z wentylatorami, nie można skupić się wyłącznie na odpowiednim rozmieszczeniu samych przewodów wentylacyjnych. Równie ważne jest ich estetyczne i umiejętne wykończenie. Jeśli interesuje Cię ta kwestia, z pewnością zainteresują Cię również kominki wentylacyjne VILPE. Są to nowoczesne kominki wentylacyjne przystosowane do montażu na dachach praktycznie wszystkich typów.

O marce VILPE

Marka VILPE należy do fińskiej firmy specjalizującej się w produkcji akcesoriów dachowych wielu typów. Historia marki sięga 1988 roku i wiąże się z tworzeniem funkcjonalnych systemów wykończenia przewodów wentylacyjnych na dachach spadzistych. Współczesna oferta marki VILPE to wiele kategorii kominków wentylacyjnych i innych akcesoriów dachowych przeznaczonych do montażu na dachach spadzistych i płaskich, krytych dachówką ceramiczną, blachodachówką, do pokryć bitumicznych, a nawet do pokryć łupkowych i gontów. Podstawowe rodzaje kominków wentylacyjnych VILPE to: kominki typu P, kominki typu S, kominki do mocowań stożkowych i kominki kurzowe. Poza tym w ofercie firmy znajdziemy również wiele akcesoriów do kominków wentylacyjnych, w tym głowice, uszczelki czy specjalne osłony zapobiegające zamarzaniu.

Jaki rodzaj kominka wentylacyjnego VILPE wybrać?

  • Kominki wentylacyjne VILPE typ P – to podstawowy model kominków wentylacyjnych tej marki, przeznaczony do montażu na dachach spadzistych pokrytych dachówką ceramiczną, blachą lub blachodachówką. Kominki typ P składają się z wewnętrznego przewodu wykonanego z blachy ocynkowanej i zewnętrznej osłony wykonanej z wytrzymałego tworzywa sztucznego (polipropylenu). Wiele modeli tego typu kominków posiada również wewnętrzną warstwę ocieplenia ze styropianu. W zestawie z kominkiem typu P otrzymasz głowicę i wkręty. Kominki wentylacyjne typ P występują w dużym wyborze rozmiarów i kolorów. Tego typu produkty można znaleźć na stronie: https://semifinland.pl/category/kominki-wentylacyjne
  • Kominki wentylacyjne VILPE typ S – to rodzaj kominka dachowego przeznaczonego do montażu na płaskiej płaszczyźnie, a zatem na dachu płaskim lub dachu spadzistym, ale z dodatkową przejściówką pod montaż kominka. W skład zestawu montażowego wchodzą wywietrznik, uszczelka, wkręty oraz ocynkowany przewód wentylacyjny. Wywietrzniki typu S dostępne są w sześciu różnych kolorach, w kilku rozmiarach.
  • Kominki kurzowe – to specjalny rodzaj kominka dachowego, który stanowi element wykończenia systemu odkurzacza centralnego. Kominek kurzowy służy odprowadzaniu zanieczyszczonego powietrza na zewnątrz budynku.
  • Kominki do mocowań stożkowych – to specjalna wersja kominka wentylacyjnego typu P, zaizolowana pianką poliuretanową, przeznaczona do zainstalowania na metalowym stożku wentylacyjnym wykonanym przez dekarza. Podobnie jak w przypadku innych kominków wentylacyjnych VILPE, także tutaj możesz wybierać pomiędzy kilkoma wersjami kolorystycznymi kominków oraz ich rozmiarami.
[Głosów:3    Średnia:2.7/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ