Jakim materiałem pokryć swoją podłogę? Rozmaite dywany, parkiet, panele podłogowe – obecnie rynek oferuje nam przebogaty wybór, co dodatkowo utrudnia podjęcie ostatecznej decyzji. Niemniej jednak ostatnimi czasy dużą popularność zyskuje pewien nie wymieniony jeszcze przez nas wariant. O czym mowa? Chodzi o wykładziny podłogowe.

Niniejszy artykuł ma na celu omówić ich podstawowe rodzaje oraz zastosowania. Zanim jednak przyjrzymy się bliżej tematowi wykładzin podłogowych, zwróćmy uwagę na ich ogólnie przyjęty podział. Ze względu na zastosowanie wyróżnia się:

  • wykładziny dywanowe
  • wykładziny PCV

Przyjrzyjmy się pokrótce każdemu z dwóch powyższych rodzajów wykładzin.

Wykładziny dywanowe

Wykładziny dywanowe to świetna propozycja dla osób kochających ciepłe i przytulne wnętrza. Tego rodzaju pokrycia podłogowe mają mnóstwo zalet: są miękkie, przyjemne oraz dobrze tłumią dźwięki. Można stosować je w różnego rodzaju pomieszczeniach – oprócz tych wilgotnych oraz narażonych na brud.

Wśród wykładzin dywanowych wyróżniamy głównie:

  • wykładziny wełniane – są one wyjątkowo miękkie i przyjemne. Nadają się przede wszystkim do sypialni oraz pokojów dziecięcych. Są odporne na płowienie, wytrzymałe, ale nie polecane alergikom.
  • wykładziny sizalowe – są twarde i szorstkie, dobrze komponują się z nowoczesnymi wnętrzami.
  • wykładziny z włókien syntetycznych – są bardzo wytrzymałe, odporne na ścieranie, udeptywanie i plamy. Stosunkowo łatwo utrzymać je w przyzwoitym stanie.

Wykładziny z PCV

Wykładziny PCV kojarzą się ze śliskimi i nudnymi wykładzinami rodem z lat 80-tych. Niemniej jednak rynek idzie z duchem czasów, dzięki czemu obecnie bez problemu możemy nabyć wykładzinę PCV, która będzie nie tylko praktyczna, lecz także modna i stylowa.

Wykładziny PCV możemy podzielić na:

  • wykładziny jednorodne (jednowarstwowe) – ze względu na swą budowę, mają wyjątkową odporność na ścieranie oraz świetnie sprawdzają się w miejscach publicznych, takich jak biblioteki, urzędy, itp. Poza tym dość łatwo się je montuje, co jest dodatkowym argumentem przemawiającym za ich wyborem.
  • wykładziny wielorodne (wielowarstwowe) – ich użycie poleca się szczególnie w domach mieszkalnych. Dzięki zastosowaniu kilku warstw spełniają one wiele zadań jednocześnie. Nie tylko zapewniają skromną izolację, lecz także skutecznie ozdabiają podłogę – na czym z pewnością bardzo zależy potencjalnemu użytkownikowi.

Podsumowanie

Wybór odpowiedniej wykładziny nie należy do łatwych decyzji, nie oznacza to jednak, że jej podjęcie jest niemożliwe! Dokonując zakupu najlepiej skorzystać z usług firmy, która oferuje szeroki wybór produktów oraz posiadaja bogate doświadczenie w sprzedaży. Przedsiębiorstwem zdecydowanie najbardziej godnym polecenia jest Wapol (http://www.wykladzinywapol.pl/wykladziny). Zapoznaj się z ofertą wspomnianej firmy, a z pewnością uda Ci się znaleźć ofertę spełniającą Twoje wymagania!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ