Schody w nowoczesnych wnętrzach – na co się zdecydować?

Wnętrza zarówno mieszkalne, jak i użytkowe coraz częściej urządzane są w nowoczesnej stylistyce. Króluje w nich zazwyczaj minimalizm, jednak można spotkać się także z klasycznymi detalami. Jeżeli są umiejętnie wkomponowane w całą aranżację, to podkreślą one jej charakter. Częstym elementem pojawiającym się we wnętrzach są schody. Jakie najlepiej wybrać, aby dobrze komponowały się z nowoczesnymi aranżacjami?

Drewno w nowoczesnym wydaniu

W pomieszczeniach mieszkalnych cały czas popularne są schody drewniane. Jednak, aby wpisywały się w nowoczesną stylistykę, muszą mieć odpowiednią formę. Tutaj sprawdzić się mogą schody stylizowane na młynarskie o lekkiej konstrukcji, gdzie poszczególne stopnie są ze sobą połączone jedynie po bokach. Również balustrada schodów powinna mieć lekką konstrukcję. Zazwyczaj stosuje się poręcz wspartą na kilku podporach, co znacznie wpływa na wygląd schodów. Ciekawy efekt wizualny idealnie wpisujący się do nowoczesnych wnętrz można uzyskać z połączenia drewna i metalu. Takie schody pasują do wnętrz minimalistycznych, ale także loftowych czy industrialnych. Do tych ostatnich można również zastosować schody metalowe o lekkiej konstrukcji zwłaszcza w odcieniach miedzi czy brązu.

Szklane schody – czy to dobre rozwiązanie?

W nowoczesnych wnętrzach często do wykonania poszczególnych elementów wykorzystuje się szkło, niejednokrotnie łączone z metalem. Takie schody częściej można spotkać w lokalach użytkowych i użyteczności publicznej. Jednak pojawiają się one również w domach mieszkalnych. Tutaj można zdecydować się na stopnie i balustrady ze szkła, ale o wiele częściej można się spotkać z rozwiązaniem, gdzie balustrada wykonana jest ze szkła, a stopnie z innego materiału. Decydując się na takie rozwiązanie, trzeba pamiętać o wybraniu wzmacnianego szkła, a także o tym, że musi ono być mocowane przy pomocy specjalnych uchwytów np. takich, jakie są dostępne na stronie https://gigastal.pl/rotule-i-uchwyty-punktowe-do-szkla-c-277.html, które stanowią również element dekoracyjny całej konstrukcji.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ