Wybór schodów do domu, który budujemy według swoich wyobrażeń czy remontowanego od podstaw dwupoziomowego mieszkania jest niezwykle istotny. Wymaga przemyślenia nie tylko techniki ich montażu i możliwości realizacji jej w danym miejscu, ale również kwestii bezpieczeństwa oraz dostępnej przestrzeni. Jednymi z najpopularniejszych pozostają nadal schody zabiegowe.

Jeśli bierzemy pod uwagę przede wszystkim schody modułowe, to do dyspozycji otrzymujemy naprawdę spory asortyment schodów o różnych wysokościach schodka, sposobach montażu czy kolorach elementów i sposobie wykończenia. Sprawdźmy, dlaczego warto wybierać schody modułowe oraz w jakich okolicznościach na jaw wyjdą ich mocne oraz nieco słabsze strony.

Charakterystyka schodów

Najpierw warto wiedzieć, czym właściwie są schody drewniane zabiegowe; takie bowiem dostępne są najczęściej, choć na rynku znaleźć można też produkty wykonane w całości z metalu. Schody tego rodzaju dobrze dopasowują się do większości wnętrz z uwagi na fakt, że ich kierunek zmienia się już u podstawy, zaś stopnie posiadają różną szerokość (zazwyczaj od wewnątrz są węższe, zaś na zewnątrz szersze, aczkolwiek podstawą dla bezpieczeństwa jest, aby ich środkowy fragment posiadał stałą szerokość). Zazwyczaj schody te nie mają spocznika i biegną pod kątem 90 albo 180 stopni.

Wady schodów zabiegowych

Zabiegowe schody drewniane nie sprawdzą się w najmniejszych wnętrzach, bo zajmują więcej przestrzeni od konstrukcji spiralnych. Będą więc idealne do wnętrz średnich oraz dużych. Wymagają one również odpowiedniego profilowania, które sprawi, że będą nie tylko wygodne, ale również bezpieczne w korzystaniu.

Zalety schodów zabiegowych

Inaczej niż schody spiralne, schody przygotowane z zabiegiem gwarantują sporo bezpieczeństwa, bo dają m.in. możliwość montażu balustrad i gwarantują tyle miejsca na stopę na schodku, że sprawdzą się również w przypadku dzieci. Jednocześnie schody metalowe czy wykonane z drewna są o wiele mniej stabilne aniżeli schody żelbetonowe, co prowadzi jednak do wielu zalet: są łatwiejsze w montażu, tańsze w przygotowaniu oraz nie wymagają szczegółowego planowania działań już na etapie stanu surowego. Będą doskonałym rozwiązaniem we wnętrzach, w których mamy do czynienia z wysokim stropem.

Idealnie dobrane schody wewnętrzne znaleźć można na coraschody.net.pl. Tam wybierzemy nie tylko ich wysokość, ale też kąt zabiegu, materiał wykonania czy dodatkowe elementy, takie jak np. balustrady. Wybór schodów modułowych pozwoli nam również na stworzenie konstrukcji doskonale dopasowanej do wyglądu wnętrza.

[Głosów:5    Średnia:2.6/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ