Śmieszne gadżety do kuchni

Skoro w kuchni spędzamy dużo czasu, to warto by nie była tak poważna i mało urozmaicona. Dzięki oryginalnym, a nawet zabawnym gadżetom do kuchni możliwie jest umilenie czasu spędzanego w niej a nawet zachęcenie domowników do pomocy przy gotowaniu posiłków. Oto kilka śmiesznych gadżetów.

Stempelki do ciasteczek

Ciastka zawsze znajdą swoich amatorów. Jednak dzięki stempelkom do nich za każdym razem uzyskasz inny wzór. Domownicy będą zachwyceni oraz zaciekawieni tym, co dziś zaserwujesz im na deser.

Temperówka do warzyw

Obieranie i siekanie warzyw zwykłym nożem to praca monotonna, a nawet czasami niebezpieczna. Temperówki do warzyw nie tylko ułatwią pracę i sprawą, że jest ona znacznie bezpieczniejsza niż dotychczas ze względu na zmniejszone ryzyko skaleczenia (ostrze jest schowane), ale również uatrakcyjnią wygląd dań (makarony z cukinii) i sałatek ze świeżych warzyw.

Składany lejek

Lejek jest jednym z bardzo potrzebnych elementów w kuchni. Jednak jednocześnie trudno o coś mniej poręcznego i łatwego w przechowywaniu. Nie pasuje do żadnej szuflady. Na szczęście istnieją składane lejki, dzięki czemu jego przechowywanie jest banalnie proste, a niepozorny wygląd pozwala na umieszczenie lejka nawet na widoku – mało kto domyśli się co to jest.

Magnetyczne pojemniki na przyprawy

To prosty sposób na umieszczenie przypraw zawsze pod ręką. Wystarczy podczas gotowania umieścić je na okapie lub lodówce, by mieć wszystko razem, gotowe do przyrządzenia pysznych dań. Idealne rozwiązanie do niewielkiej kuchni.

Separator do jajek

Jaja to jeden z podstawowych produktów spożywczych w domu. Jednak ich „obsługa” jest dość trudna. Na szczęście separator jaj pozwala na łatwe oddzielenie białka od żółtka, aby ułatwić pracę w kuchni.

Foremki do jaj

Jajo sadzone to jedno z prostszych i smacznych sposobów na szybki i tani obiad. Nawet taki sposób można urozmaicić stosując foremki do jaj, aby nadać jajkom sadzonym ciekawe, niebanalne kształty, a jednocześnie zachęcić do jedzenia nawet największych niejadków.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ