alladynki

Alladynki, ponownie coraz częściej spotykane w zachodniej kulturze, przeżywają prawdziwy renesans. Popularne w latach 80. spodnie dziś wracają do łask pod nową nazwą – zamiast pumpów nazywane alladynkami lub szarawarami, nadal zachwycają wygodą i wszechstronnością. Jak je łączyć z innymi ubraniami.

Alladynki – pochodzenie

Z pewnością większości z nas spodnie alladynki kojarzą się z baśni tysiąca i jednej nocy lub z bajką Alladyn. Bardzo trudno jest jednak jednoznacznie określić ich pochodzenie – ślady tego charakterystycznego kroju spodni znajdziemy w historii Indii, Egiptu, Turcji, Egiptu czy ludów Bałkańskich. Niezależnie jednak od tego, skąd pochodzą, są wygodne, a odpowiednio skomponowane mogą wyglądać bardzo ładnie, a nawet seksowne. Z czym więc je łączyć?

Spodnie Alladynki – z czym nosić?

Decydując się na założenie alladynek, warto mieć na uwadze ich objętość. Z tego względu pozostała część naszego ubioru powinna być raczej przylegająca do ciała. Dzięki temu uda się zachować tak ważną dla dobrego stylu równowagę. Bardzo dobrze z tymi spodniami wyglądają przykrótkie, odsłaniające brzuch topy i koszulki – tak, jak oryginalnie nosi się je w krajach ich pochodzenia. Osoby, które lubią eksperymentować, mogą spróbować połączyć je z marynarką – jednak nie powinna być ona zbyt długa. Ewentualnie można spróbować zestawienia z kamizelką. Z racji na to, że szarawary same w sobie są dość ekscentrycznym elementem garderoby, raczej nie ma potrzeby stosować dodatkowych ozdób.

Przy alladynkach warto również zwracać uwagę na fryzurę – dredy, afro, loczki, turban – doskonale współgrają z przykuwającymi uwagę spodniami. Czego zdecydowanie nie można powiedzieć o warkoczykach, czy krótko ciętych włosach. Jeśli chodzi o obuwie, to naturalnym wyborem wydają się buty o wygodnej, płaskiej podeszwie, choć z marynarką sprawdzą się również i szpilki – warto sprawdzić samej, jak będziesz wyglądała w takim połączeniu. Efekt jest zaskakująco dobry.

Spodnie Alladynki – coś dla Ciebie?

Swoboda, przewiewność i uniwersalność – tak pokrótce można scharakteryzować alladynki. Wśród niewielu wad można wymienić poszerzanie sylwetki w biodrach i brak możliwości eksponowania nóg.

Jeśli zastanawiasz się, czy spodnie alladynki są dla Ciebie, to po prostu je wypróbuj. Prawdopodobnie będziesz zadziwiona ilością kompozycji, do jakich można je wykorzystać i tym, jak wygodne mogą być spodnie. A to dopiero początek przygody – w alladynkach rzeczywiście można się zakochać. Ja bez nich nie wyobrażam sobie życia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ