środki czystości

Zadbanie o wysoki poziom czystości w kuchni jest niezwykle ważne, a zarazem stanowi duże wyzwanie. W pomieszczeniu tym przygotowujemy posiłki dla całej rodziny oraz przechowujemy żywność, utrzymywanie higieny na odpowiednim poziomie wpływa więc na zdrowie i samopoczucie domowników. Aby ułatwić sobie to zadanie, warto korzystać z całej gamy środków czystości, jakie dostępne są na rynku.

Środki czystości do codziennego użycia

Centralnym miejscem w każdej kuchni, które wymaga specjalnego podejścia, jest blat – musi on być bardzo czysty, ponieważ, to na nim kładziemy produktu przed spożyciem. Z drugiej strony narażony jest na ciągłe powstawanie zabrudzeń, które mogą stać się siedliskiem groźnych bakterii. Dlatego do jego mycia należy używać środków bakteriobójczych. Doskonałym pomysłem jest trzymanie takie sprayu zawsze w zasięgu ręki, aby codziennie – a nawet kilka razy dziennie – przecierać za jego pomocą blat.

Kolejnym środkiem do niemal codziennego użytku są preparaty ułatwiające usuwanie tłuszczu. Przydadzą się szczególnie do utrzymywaniu w należytej czystości płyty kuchennej. Aby uniknąć szorowania zaschniętego tłuszczu – co jest nie tylko stratą czasu i sił, ale też może uszkodzić delikatną warstwę ochronną płyty kuchennej – należy przecierać powierzchnie mokrą szmatką wraz z dodatkiem środka usuwającego tłuszcz po każdym użyciu. Najlepiej to robić, gdy kuchenka elektryczna lub indukcyjna już ostygnie, jednak bezpośrednio po gotowaniu – zostawienie zabrudzeń na kilka godzin może znacznie utrudnić ich eliminację.

Środki czystości do zadań specjalnych

Niezbędne w kuchni okazują się również środki czystości do zadań specjalnych, których nie używamy na co dzień, jednak pozwalają nam utrzymać w tym pomieszczeniu wysoki poziom higieny. Jest to między innymi płyn do czyszczenia lodówki oraz mikrofalówki. Powinien być delikatny dla wrażliwych powierzchni, a jednocześnie ułatwiać dokładne i dogłębne czyszczenie. Dzięki specjalnej recepturze czyści półki lodówki oraz wnętrza kuchennej mikrofalowej eliminując w nich przykre zapachy i rodniki bakterii, pozostawiając powierzchnie świeże i higieniczne. Posiadacze zlewów lub blatów granitowych powinni zainwestować w preparaty usuwające przebarwienia, które sprawdzą się w sytuacji, gdy doszło do rozlania silnie barwiących substancji, takich jak wino czy sok z buraków. Bardzo praktycznym środkiem jest także płyn do czyszczenia zmywarki, który radzi sobie z kamieniem oraz brudem, który może gromadzić się w jej ukrytych częściach, takich jak rury czy ramię spryskujące.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ