Stalowe i aluminiowe listwy wykończeniowe do plytek tylko na listwy.online

0
2005

Nawet płytki najwyższej jakości potrzebują odpowiedniego zabezpieczenia, szczególnie w tak delikatnych miejscach, jak narożniki ścian czy też łączenia z innym rodzajem posadzki. W przeciwnym wypadku podłoga może zacząć pękać, nie wspominając o tym, że płytki ceramiczne bez wykończenia wcale nie prezentują się tak estetycznie, jak byśmy tego chcieli. Listwy oferowane przez nowy sklep listwy.online pozwolą nie tylko ochronić posadzkę, ale także sprawić, że dane pomieszczenie będzie wyglądało spójnie, nowocześnie i schludnie.

Oferta sklepu listwy.online

Na listwy.online znajdziemy szeroki wybór produktów od firmy Pawotex, która jest jednym z najbardziej uznanych producentów stalowych i aluminiowych listew wykończeniowych. Ponieważ płytki ceramiczne należą do najczęściej wykorzystywanych materiałów podczas remontów domów i mieszkań, najprawdopodobniej kilka modeli z asortymentu sklepu przyda nam się podczas końcowego etapu prac, kiedy nadajemy pokojowi ostateczny szlif.

Możemy skorzystać m.in. z kątowników do płytek, które są nieocenione w przypadku zabezpieczania narożników ścian. Zamiast zastanawiać się nad tym, jak nie uszkodzić rogu (np. podczas wynoszenia mebli), wystarczy szybki montaż listwy – po tym już nie musimy się obawiać o ewentualne ubytki. W kwestii dylatacji, niezbędnej do prawidłowej „pracy” posadzki, bardzo przydatne okażą się listwy dylatacyjne oraz teowniki. Dzięki nim szczeliny dylatacyjne zachowają odpowiednią szerokość, a my zagwarantujemy sobie wyjątkowo trwałą, solidną podłogę.

W sklepie możemy także znaleźć listwy progowe i listwy łączące, które umożliwią zamaskowanie linii rozdzielającej dwa różne rodzaje posadzek. Można je stosować nawet wtedy, gdy płytki i np. panele mają inną wysokość, przez co na przejściu tworzy się niebezpieczny uskok. Jeśli płytkami ceramicznymi planujemy także pokryć schody zewnętrzne, to listwy schodowe pozwolą odpowiednio zabezpieczyć powierzchnię, tak by ładny efekt utrzymywał się przez długie lata.

Dlaczego stalowe i aluminiowe listwy są najlepsze?

Kiedy rozpoczniemy poszukiwania listew wykończeniowych do łazienki, z pewnością natkniemy się na modele wykonane z PCV – popularne w przypadku listew przypodłogowych, które łączą płytki ze ścianą. Oczywiście takie rozwiązanie jest dość tanie, a listwy są dostępne w wielu wersjach kolorystycznych, co pozwala na dopasowanie wybranego modelu do koloru ścian oraz wzoru na płytkach. Niestety po pewnym czasie może się okazać, że takie działanie nie zdaje egzaminu. PCV nie jest w żaden sposób odporne na zarysowania, wszelkie odkształcenia będą widoczne natychmiast, co znacząco obniży estetykę pomieszczenia.

Na listwy schodowe wykorzystuje się czasem drewno, może co sprawdzić się we wnętrzu domu, jednak na zewnątrz, przy dużej wilgoci i nasłonecznieniu, listwy mogą pękać. Tymczasem aluminium i stal nierdzewna opierają się korozji, nie przepuszczają wody, a przy tym wytrzymują duże obciążenia. Montaż listew wykonanych z tych materiałów jest niezwykle prosty, zaś całość prezentuje się nie tylko estetycznie, ale także solidnie. Aluminiowe i stalowe listwy wykończeniowe to inwestycja na długo.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ