Stojak na choinkę. Jaki wybrać metalowy czy plastikowy

Choinka to drzewko, bez którego nikt nie wyobraża sobie Świąt Bożego Narodzenia. Ubrana w ozdoby, takie jak bombki, łańcuchy oraz lampki, wygląda fenomenalnie, nadając świątecznego klimaty. Aby jednak mogła być stabilna, a tym samym ładnie się prezentowała, musi być wyposażona w stojaki na choinkę. Jaki wybrać, metalowy czy plastikowy?

Stojaki na choinkę – jaki wybrać?

Święta Bożego Narodzenia to bardzo ważne święto, do którego przygotowania rozpoczyna się już na początku grudnia. Gotowanie, pieczenie pierniczków, poszukiwanie idealnego prezentu dla najbliższych, a także zakup wymarzonej choinki i innych dekoracji świątecznych to najważniejsze punkty z całej listy. Niezależnie od tego, czy wybierzesz choinkę sztuczną, czy żywą, musisz zadbać oto, aby stała stabilnie. To niezwykle ważne nie tylko ze względów estetycznych. Oczywiście stabilnie stojące drzewko pięknie się prezentuje, ale dodatkowo jest bezpieczne dla wszystkich domowników.

Odpowiednio dobrane stojaki na choinkę dają pewność, że drzewko się nie przewróci. To bardzo ważne, szczególnie gdy w mieszkaniu są dzieci oraz zwierzęta domowe. Bardzo często przebywają w pobliżu choinki, a czasem zdarzy im się niechcący lub nieświadomie pociągnąć za gałązkę.

Z tego względu stojaki muszą być na tyle solidne, ale utrzymać drzewko nawet wtedy, gdy ktoś przypadkiem je potrąci. Tylko wtedy ozdoba będzie bezpieczna. Ty z kolei nie musisz martwić się, że przewróci się, tłukąc przy tym wszystkie szklane ozdoby, robiąc bałagan czy krzywdę komuś z domowników. Stojaki na choinkę dostępne są w kilku wariantach. Do wyboru mamy m.in. stojak na choinkę metalowy i plastikowy. Który z nich wybrać?

Stojak na choinkę metalowy

W pierwszej kolejności musisz sobie zdać sprawę z tego, że sama choinka wazy naprawdę dużo. Do tego dochodzą różne ozdoby, które zwiększają jej wagę. Dlatego stojaki na choinkę powinny być dostosowane do jej ciężaru. W końcu stabilność drzewka jest najważniejszym aspektem. Wybierając stojak, zwróć uwagę również na sposób jego montażu. Im jest on łatwiejszy, tym lepiej.

Wybieraj te, które można zamontować samodzielnie. Istotnym parametrem, który trzeba wziąć pod uwagę, jest odporność na warunki atmosferyczne. Zwłaszcza jeżeli masz zamiar po świętach usadowić choinkę w ogrodzie, na balkonie lub tarasie.

Warto więc wybrać stojak na choinkę metalowy. Co prawda, są nieco droższe od plastikowych, ale cechuje się większą wytrzymałością i posłuży przez wiele lat. Natomiast te elementy, które mogą zardzewieć, łatwo dokupisz i to a niewielkie pieniądze. Możesz je również pomalować specjalną farbą, a tym samym zaoszczędzić. Gwarantujemy, że będzie wyglądał jak nowy!

Stojak na choinkę plastikowy

Alternatywą dla stojaka metalowego jest stojak na choinkę plastikowy. Ze względu na niską cenę cieszy się ogromną popularnością. Jeśli się na niego zdecydujesz, wybierz nieco droższe modele, które są lepsze jakości. Warto mieć na uwadze, że plastikowe modele mogą nie dać sobie rady z bardzo dużymi i rozłożystymi drzewkami. Natomiast spokojnie poradzą sobie ze średnim świerkiem.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ