Nowy dom, mieszkanie, po prostu własny kąt wymaga pracy nad wykończeniem, ale u aranżacja wnętrza. Trzeba zastanowić się tak naprawdę nad każdym detalem, by rzeczy te były funkcjonalne i służyły przez lata. Meble, sprzęt kuchenny, zestaw wypoczynkowy, stół do jadalni. Zwłaszcza to ostatnie jest punktem spornym. Stół – potrzebny, czy nie? Czy jadalnia jest tak niezbędnym pomieszczeniem w domu, czy urządzić ją w kuchni, a może w salonie.

Nie ma co się oszukiwać – nie każdy może sobie pozwolić na duże mieszkanie. Ledwo mieszczą się z nim często rzeczy najpotrzebniejsze, a gdzie tu jeszcze ulokować stół. To jednak on jest pewnym centralnym miejscem w domu, to przecież przy nim się spotykamy z rodziną, rozmawiamy, jemy śniadania i kolacje. Ma swoje miejsce nie tylko w domu, ale i w świadomości kulturowej.

Małe mieszkanie

W małym mieszkaniu nie ma miejsca na stół? Nic bardziej mylnego. Pamiętaj, że swoistą jadalnią w małej przestrzeni może być kuchnia, w której postawisz stół. Mały, okrągły stolik lub kwadratowy dobrze wpasuje się nawet w niewielką przestrzeń. W małych przestrzeniach świetnym rozwiązaniem są stoły składane, które możesz wyciągać, gdy spodziewasz się gości. A tak, mogą złożone leżeć w składziku, czy piwnicy. Rozkładane stoły do jadalni kupisz na stronie https://9design.pl/pol_m_Meble_Stoly_Stoly-do-jadalni-1748.html.

Kuchnia z salonem

Coraz popularniejsze są salony z aneksem kuchennym, które oddzielone są ladą, czy ścianką działową. A gdyby tak te dwie przestrzenie połączone były stołem?  W naturalny sposób dzielimy wtedy przestrzeń, ale oddzielenie to występuje w sposób łagodny i spójny. Tutaj też świetnie sprawdzi się rozkładany stół – kwadratowy lub okrągły, który po rozłożeniu pomieści nawet osiem osób.

Oddzielne miejsce na jadalnie

Przy wysokich oknach dających dużo światła, z widokiem na ogród – takie widoki mogą mieć posiadacze domów, którzy w planach budowy mogą zagospodarować odpowiednie miejsce na część jadalnianą. Ulokowaną na uboczu w cichym, ciepłym miejscu, ale w bliskiej odległości od kuchni. Wtedy też stół do jadalni może być duży, prostokątny, przystosowany dla sześciu osób – nawet jeszcze przed rozwożeniem. Do tego wygodne krzesła z oparciem. Wtedy, posiadając takie miejsce jadalniane, trzeba zawsze pamiętać o odpowiedniej aranżacji stołu, nawet w codzienne dni, by stół był „ubrany” i aranżacyjnie zachęcający.

Posiadacze dużych przestrzeni mogą także sobie pozwolić także na rozkładaną wersje stołu, który będzie wyciągany na okazje i spotkania. Na co dzień miejsce to może być zastąpione przez mniejszy stół, który wystarcza na potrzeby rodziny.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ