Styl skandynawski - oświetlenie domu

Prosty, ale efektowny styl skandynawski to jeden z hitów ostatnich lat. Oświetlenie w stylu skandynawskim to przede wszystkim łagodne pastele, łagodność, a przy tym bardzo wysoka praktyczność. Jeśli zatem zależy nam nie tylko na ładnym, ale również funkcjonalnym oświetleniu, to właśnie styl skandynawski jest bardzo odpowiednim rozwiązaniem.

Z nowoczesnym zabarwieniem

Styl skandynawski kojarzy się z retro, jednak jest na tyle uniwersalny, że doskonale nadaje się również do tego, by włączyć nowoczesne elementy. Ciekawym rozwiązaniem są lampy składające się z kabla i dekoracyjnej żarówki… i niczego poza tym. Swoim surowym stylem idealnie wpisują się w styl skandynawski, a ponadto dzięki mocnej żarówce dają dużo światła. Innym rozwiązaniem są lampy wykonane z bawełny lub rattanu. Te pierwsze zdają się być miękkie i przyjemne w dotyku. Mają mnóstwo kolorów, nadają pomieszczeniom ciepła i przytulności. Kilka kolorowych lampek tworzących girlandy zasilanych żarówkami led wiszących na przykład jako dekoracja okna, nie zaszkodzą w prostym, surowym wystroju. Natomiast rattan sprawdza się tu idealnie. Innym pomysłem jest zamontowanie lamp z metalu – nie ma nic bardziej nawiązującego do współczesności jak właśnie ten materiał.

Więcej klasyki

Miłośnicy bardziej klasycznych rozwiązań również znajdą coś dla siebie. Klasyczne wnętrza skandynawskie to naturalne materiały jak najmniej obrobione takie jak drewno, korek, tektura, a nawet stare palety. W styl ten wpisują się duże lampy w stylu retro dające dużo jasnego światła. Nie zaszkodzi wykorzystać również lamp przywodzących na myśl zwykłe reflektory. Kolory w jakich są utrzymane to przede wszystkim czarny, biały lub odcienie szarości. Nadają się przede wszystkim do oświetlenia kuchni, stołu kuchennego, a także do oświetlenia łazienki. Lampy mogą mieć geometryczne, symetryczne kształty, na przykład są inspirowane kształtem kryształu lub oszlifowanego diamentu, przy czym nie posiadają klosza, a jedynie jego stelaż.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ