Stylowe drzwi wewnętrzne

Drzwi wewnętrzne to dość istotny element wyposażenia wnętrz. Wybierając odpowiednią stolarkę drzwiową, można postawić na drzwi, które będą dopełniać aranżację i będą praktycznie niewidoczne. Można zastosować też zabieg odwrotny i uczynić z nich element dekoracyjny, który będzie przyciągać uwagę.

Z jakiego materiału?

Wybór drzwi wewnętrznych jest duży, mogą być wykonane na przykład z drewna wykończonego lub w stanie surowym, wtedy sami możemy zdecydować o rodzaju ich wykończenia. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest nałożeniem bejcy. Najtańszą opcją będą drzwi wykonane z płyt MDF lub HDF, one zazwyczaj są wykończone laminatem i imitują prawdziwe drewno. Niestety takie rozwiązanie nie jest zbyt trwałe, drzwi można ławo uszkodzić.

Na polskim rynku można znaleźć również drzwi ze szkła hartowanego, które może mieć różne wykończenie. Takie drzwi warto stosować szczególnie w małych pomieszczeniach, ponieważ w ten sposób można je optycznie powiększyć. Drzwi szklane dodadzą wnętrzom lekkości.

Co warto wiedzieć przed zakupem drzwi?

Przed wybraniem się na zakupy, podstawową rzeczą jest to, aby wiedzieć, czy są nam potrzebne lewe czy prawe drzwi. Kolejna rzecz to rozmiar otworu drzwiowego, niektóre są niestandardowe, w tym wypadku drzwi z pewnością będą droższe i trzeba będzie dłużej poczekać na realizację zamówienia. Montaż ma bardzo duże znaczenie, dlatego, warto zamówić go w pakiecie, poza tym w tym wypadku w razie reklamacji procedura będzie dużo prostsza.

Pamiętajmy, że drzwi i ościeżnice zazwyczaj kupuje się osobno. Do wyboru są ościeżnice tradycyjne przylgowe, posiadające kilka profili, do których przylega skrzydło drzwiowe. W tym wypadku montuje w ościeżnicach montuje się widoczne zawiasy. Dostępne są również ościeżnice bezprzylogowe, które mają prostszy przekrój, takie drzwi zdecydowanie łatwiej będzie utrzymać w czystości.

Duży wybór drzwi pochodzących od renomowanych producentów można znaleźć w ofercie http://www.interio.lublin.pl/asortyment/drzwi – sklep znajduje się przy ul. Warszawskiej 85 w Lublinie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ