Sypialnia to miejsce, w którym wypoczywamy. Warto więc zadbać o to, aby sprzyjało temu odpowiednie oświetlenie. Jak dobrać najlepsze lampy do sypialni?

W sypialni najlepiej mieć kilka źródeł światła. Dzięki temu możemy dopasować jego pozycję i natężenie do swoich indywidualnych potrzeb. Zatem sama lampa sufitowa to za mało, aby można było wygodnie wypocząć w sypialni – warto postawić też na dodatkowe artykuły oświetleniowe. Generalnie, w sypialni nie potrzebujemy bardzo mocnego światła. Powinno być ono raczej przytłumione, aby nie razić w oczy. Dzięki temu będzie pozytywnie nastrajało do snu i rano, gdy jest jeszcze ciemno, nie będzie denerwowało swoim blaskiem.

Jako lampę ogólną, która montowana jest w suficie, warto wybrać efektowną lampę wiszącą – może być wykonana z modnego obecnie rattanu, papieru czy też wykończona lekkimi piórkami. Możemy też wybrać lampy z tkaninowymi abażurami albo oryginalną lampę typu molecular. Warto sprawdzić lampy Philips, które wyróżniają się niesamowitym wzornictwem.

W sypialniach sprawdza się także oświetlenie z użyciem oczek świetlnych czy taśm ledowych zamontowane w suficie podwieszanym.

Gdy mamy już oświetlenie ogólne, należy poszukać tego dodatkowego – punktowego i dekoracyjnego. W sypialni to najczęściej lampki nocne. Nie musimy jednak kupować tradycyjnych lampek na stolik – możemy też wybrać inne propozycje. Ciekawym wyborem mogą być kinkiety montowane w ścianach, lampy podłogowe, które możemy ustawić przy łóżku. Modna propozycja to też lampy zwisające z sufitu.

Czy to wszystko? Możemy jeszcze wybrać dodatkowe elementy oświetleniowe. Sznur lampek typu Cotton Balls zwisający z komody albo karnisza wprowadzi do wnętrza magiczną atmosferę. Klimatyczny nastrój możemy też w mig przygotować z użyciem lampek choinkowych albo świec i lampionów – dla bezpieczeństwa możemy wybrać również te wyposażone w diody LED.

Zatem stworzenie stylowo oświetlonej sypialni nie jest takie trudne, jak może się wydawać. Dużo inspiracji zajdziesz już teraz w internecie. Życzymy udanych zakupów!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ