Świece ozdobne do ogrodu

0
1968

Oświetlenie ogródka w bloku to nie taka prosta sprawa. Nie na każdy rodzaj oświetlenia zgadza się administracja, nie każde oświetlenie jest dla nas wystarczająco jasne, by posiedzieć wieczorami na huśtawce i np. poczytać książkę. Najlepszą alternatywą dla oświetlenia sztucznego są świece ozdobne. Rodzajów takich świec jest sporo, a ich ceny wahają się od kilku złotych za pojedyncze malutkie aż do kilkuset złotych za duże wolnostojące świece, które będą nas cieszyć przez całe lato, a nawet dłużej.

Oświetlenie ogródka świecami i lampionami

Wśród oferowanych na rynku świec ozdobnych mamy ogromny wybór pośród wielkości i rodzajów wkładów. Świece ozdobne do ogrodu poza funkcją oświetlenia, mogą również ładnie pachnieć i chronić nasz ogródek przed niechcianymi gośćmi w postaci komarów czy innych uporczywych latających owadów. Także lampiony ogrodowe, mogące być podwieszone np. pod balkonem mogą dawać wystarczająco dużo światła, by móc spokojnie przy nich czytać czy np. grać w karty.

Świece z funkcją

Sporo pojawiło się na rynku bardzo naturalnie wyglądających świec na komary. Świece ozdobne, które ochronią nas przed tymi owadami mogą być wlane np. w gliniane formy, które sprawdzą się zarówno w ogródkach modernistycznych, jak i tych klasycznych, ozdobionych kwiatami i roślinami pnącymi. Świece antykomarowe występują w formie małych podgrzewaczy, wkładanych do szklanych świeczników oraz dużych wolnostojących świec ozdobnych dostępnych w zestawie ze stojakiem.

Pomysły na samodzielne stworzenie zestawów świec

By dobrze oświetlić ogródek lub loggię, najlepiej wykorzystać do tego podwieszane kosze czy wieszaki (najlepiej z przeźroczystym dnem), które stabilnie mogą zawisnąć na haku. Samodzielne wykonanie takiego oświetlenia nie jest trudne, wystarczy sznur, klej i szklane dno. Stabilne utrzymanie świec będzie możliwe dzięki wklejeniu w szkło stelaża. Inne świece można wykonać na nóżkach z metalu, wbijanych w trawę. Wykorzystać do tego można stare rurki od leżaków i kawałek blatu, który został nam np. z kuchni. Świetnie na ogródku wyglądać też będą instalacje w postaci świec ozdobnych w połączeniu z girlandami ledowymi. Świece i girlandy można też włożyć do wielkich słojów, co wzmocni siłę ich światła. Takiego typu oświetlenie niestety sprawdzi się tylko pod dachem lub trzeba będzie dla niego przygotować specjalną pokrywę. Jeśli mamy do dyspozycji ogrodowe meble (komody ozdobne czy stoliki, których nie wykorzystujemy do spożywania posiłków), z powodzeniem możemy na tacach przygotować zestawy świec, które umocujemy na stałe poprzez wylanie na tacy wosku.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ