Sypialnia z czarnymi dodatkami

Wraca moda na klasyczne barwy. Czerń mocno kontrastująca z jasnymi, a nawet białymi dodatkami to modny i elegancki pomysł na wystrój.

Co w czerni?

Czarny kolor jest ponadczasowy i mamy pewność, że nigdy nie wyjdzie z mody. W każdej epoce czerń sprawdzała się wyjątkowo dobrze, przyciągała i była synonimem tradycyjności oraz jest wysoce reprezentacyjna. Oczywiście wykorzystanie koloru czarnego musi być przemyślane. Zbyt dużo tej barwy przytłacza i odstrasza. Oto kilka przedmiotów użytku w sypialni, które jak najbardziej mogą być w czerni:

*czarna pościel. Łóżko jest centrum każdej sypialni i od razu rzuca się oczy. Zatem jeśli wybór padnie na czarną pościel, reszta przedmiotów w tym kolorze powinna stanowić jedynie pomniejsze dodatki.

*zasłony w sypialni. To klasyczny pomysł na dodanie wnętrzu szykowności. Zastosowanie tego sposobu jest podobne jak przy czarnej pościeli – pamiętajmy, że co za dużo to niezdrowo.

Pomniejsze dodatki w czerni

Uzupełnieniem wystroju sypialni mogą być mniejsze dodatki, które są łatwe w zdobyciu oraz tanie, a w znaczący sposób pomagają urządzić sypialnię:

*poduszki dekoracyjne. Innym sposobem na wprowadzenie czerni do sypialni jest zastosowanie ciemnych, aksamitnych poduszek dekoracyjnych.

*dywanik sypialniany. Nie tylko efektywnie wygląda i jest miły w dotyku, ale również jest praktyczny. W przeciwieństwie do innych kolorów nie widać na nim w takim stopniu zabrudzeń, wobec czego nie trzeba go tak często prać i czyścić.

*ozdobne ramki na zdjęcia oraz ramy obrazów. Świetnie prezentują się na tle jasnej, lub białej ściany i mebli. Ciekawym sposobem na udekorowanie sypialni jest powieszenie na ścianie kilku ramek ze zdjęciami lub obrazkami. Pomysł ten sprawdza się jednak najlepiej w przestronnych pomieszczeniach.

*czarny zegar. Zegar pełni dziś głównie funkcję dekoracyjną. Czarny zegar najlepiej prezentuje się w stylu retro. Może to być nawet zegar stojący, chociaż równie inspirującym sposobem jest użycie nowoczesnych zegarków naściennych, utrzymanych w głębokiej czerni.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ