System depozytowy - sposób na zabezpieczenie najcenniejszych rzeczy

Depozytory to miejsca, w których klucze (depozytory kluczowe) lub cenne przedmioty (depozytory skrytkowe) są chronione przed dostępem nieuprawnionych osób. Nowoczesne systemy depozytowe wyposażone są w indywidualne kody, czytniki kart oraz możliwość obsługiwania ich przy użyciu komputera.

Depozytory na klucze

Szafki depozytowe przeznaczone do przechowywania kluczy to idealne rozwiązanie dla firm i dużych ośrodków, takich jak muzea, korporacje, fabryki, magazyny, uczelnie itp., w których system zarządzania kluczami usprawnia obsługę budynku. Tego typu urządzenie pozwala na pełną kontrolę obiegu kluczy, zwalnia portiera z uciążliwej funkcji zarządzania kluczami oraz prowadzenia ewidencji ich wydawania.

Depozytor kluczowy jest wyposażony w następujące udogodnienia:

  • mechaniczny system umożliwiający otwarcie szafki w momencie awarii zasilania,
  • nadzorowanie z poziomu komputera,
  • identyfikacja i możliwość nazwania każdego klucza,
  • każdy klucz może mieć przypisane indywidualne gniazdo lub zwrot klucza może się odbyć do dowolnego gniazda w systemie,
  • klawiatura numeryczna umożliwiająca wprowadzenie indywidualnego kodu PIN,
  • wyjścia alarmowe umożliwiające podłączenie do systemu monitoringu obiektu,
  • moduł raportowania nieprawidłowych zdarzeń, np. próby wyjęcia niewłaściwego klucza lub siłowego otwarcia szafki,
  • trwały zapis każdorazowego pobrania i wydania kluczy.

Depozytory kluczowe można kupić np. w sklepach internetowych specjalizujących się w systemach zabezpieczeń, takich jak https://ivolta.pl.

Depozytory skrytkowe

Bezpieczny i łatwy w obsłudze system przechowywania i wydawania różnego rodzaju wartościowych przedmiotów zapewniają depozytory skrytkowe. Można w nich przechowywać przedmioty o niewielkich gabarytach, od telefonów komórkowych, pieniędzy, dokumentów, broni po laptopy czy rzutniki. Depozytory są wyposażone w oprogramowanie zarządzające off-line wykorzystujące pamięć USB, które monitoruje system wydawania i pobierania. Działają na tej samej zasadzie, co depozytory kluczowe. Schowki mogą być niewielkie np. dwuskrytkowe oraz bardzo rozbudowane np. 96-skrytkowe.

Depozytory kluczowe i skrytkowe to idealne rozwiązania w obiektach, na terenie których kontrola dostępu jest jednym z najważniejszych elementów bezpieczeństwa.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ