Szafa do sypialni

Sypialnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu. To tutaj regenerujemy swoje siły zarówno fizyczne jak i psychiczne by móc z uśmiechem stawiać czoła trudom następnego dnia. Dlatego bardzo ważne jest to by urządzić tę przestrzeń w sposób przemyślany. Jest to tym bardziej istotne im dysponujemy mniejszym metrażem.

Mała sypialnia- duży problem?

Niekoniecznie, choć jeżeli zaczniemy ją zagospodarowywać chaotycznie to szybko możemy dojść do momentu, w którym już nic więcej się nam nie zmieści mimo licznych przerw między pojedynczymi meblami. Jeżeli zależy nam na tym by szafa w sypialni była pakowna, a jednocześnie by nie zmniejszała wizualnie nam pokoju warto zdecydować się na jak najwyższe modele. Dobrym rozwiązaniem jest dobranie jej tak by zasłaniała jak największą powierzchnię ściany. Do tego nadadzą się najlepiej szafy przesuwne. Jeżeli nasza ściana będzie dużo większa niż wybrana przez nas ściana do sypialni, warto rozważyć połączenie jej z dodatkową nadstawką lub komodą i półkami wiszącymi. Gdy zaś przerwy są małe lecz nieestetyczne powinniśmy się zastanowić na rozwiązanie z zabudową szafy. Będzie to powodowało małą stratę na metrażu, jednakże dzięki temu zlikwidujemy zaistniałe przerwy, z których i tak nie mielibyśmy pożytku. Jest to mały detal, który nadaje nowoczesny charakter pomieszczeniu. Na takie rozwiązanie powinny się zdecydować przede wszystkim te osoby, które cenią sobie perfekcjonizm w swoim życiu. Co jednak gdy nie chcemy zasłaniać całej ściany? Wówczas warto postawić na mniejszą szafę, ale głębszą. Pamiętajmy jednak by szczególnie dokładnie sprawdzić czy mebel nie będzie wówczas wystawał poza linię framugi. Jeżeli będzie otwierana tradycyjnymi drzwiami z zawiasami musimy sprawdzić również pozornie prozaiczną rzecz czy drzwi podczas otwierania nie będą kolidowały z innymi meblami.

Sypialnia asymetryczna

Każda tego typu sypialnia potrafi być zmorą w podczas jej aranżowania. Wówczas powstaje co najmniej jedna specyficzna wnęka, którą warto zabudować. Wówczas prawie na pewno odpadają możliwości wstawienia do sypialni szafy przesuwnej. Lepszym rozwiązaniem będzie wykorzystanie szafy wnękowej gotowej lub produkowanej na wymiar.

Co, gdy mamy już mamy gotowy plan zagospodarowania?

Szczególnie w małych pomieszczeniach optyczne jego powiększenie będzie bardzo ważną kwestią, o której warto myśleć przede wszystkim na etapie doboru kolorystyki mebli. Wybrana przez nas szafa do sypialni powinna być stosunkowo jasna. Dobrze w małych sypialniach odnajdą się meble z drewna dębowego, brzozowego oraz sosnowego. Sprawdzą się również dobrze meble z drewna ługowanego powlekane jasnymi błyszczącymi powłokami. W celu optycznego powiększenia pomieszczenia warto zwrócić uwagę na zaaranżowanie przestrzeni za łóżkiem. Więcej informacji na ten temat znajdziecie Państwo w artykule bloga Akord Meble- ,,Ściana za łóżkiem w sypialni – jak wykończyć i co na niej powiesić?”

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ