Szlachetny i elegancki – kamień w salonie

Od minimalizmu po vintage – kamień dekoracyjny wpisuje się w każdą stylistykę. Sprawdzi się w kuchni, łazience, sypialni, jednak ze względu na jego reprezentacyjny charakter – największe wrażenie wywoła zawsze w salonie, podkreślając dobry gust domowników.

Kamień w salonie budzi skojarzenia z luksusowymi, amerykańskimi rezydencjami czy zabytkowymi pałacami. Naturalne marmury, trawertyny, onyksy prezentują się szlachetnie i dostojnie. Niestety ich cena zawsze była równie prestiżowa, a przecież trzeba uwzględnić jeszcze koszt konserwacji. Bez niej marmur szybko się zaplami, a piaskowiec nasiąknie od wilgoci. Najbardziej odporny jest granit, jednak u wielu osób budzi ponure skojarzenia. Kamień naturalny jest też dość ciężki – co stanowi ryzyko dla ścian działowych. Dlatego dziś o wiele praktyczniejszym rozwiązaniem będzie kamień dekoracyjny – znacznie trwalszy, wytrzymalszy i do tego nawet trzykrotnie tańszy.

Największym plusem kamienia dekoracyjnego jest ogromny wybór wzorów i kolorów (znacznie wykraczający poza możliwości natury). Dzięki temu możemy precyzyjnie dobrać fakturę, odcień i format, aby podkreślić styl pomieszczenia: http://www.stonemaster.pl/salon Niezależnie od tego, czy aranżujemy przestronny salon w willi czy mały w bloku – kamień na ścianie pozwoli wykorzystać jego potencjał.

W odróżnieniu od innych okładzin, kamień wyróżnia efekt 3D, jaki tworzy się na jego chropowatej powierzchni. Takie wrażenie można zintensyfikować poprzez odpowiednie oświetlenie – wówczas już żadne inne dodatki nie będą potrzebne. Kamień jest sam w sobie dekoracją – dlatego tak dobrze wpisuje się w estetykę minimalistyczną (jak na zdjęciu tytułowym, prezentujący kamień Tokyo Off-White Stone Master). Dzięki utrzymaniu jednorodnej kolorystyki, salon wydaje się większy, a kamień na ścianie przykuwa uwagę ciekawą fakturą. Aby uniknąć wrażenia sterylności, wprowadzono drewniane elementy, które ocieplają wyrafinowane wnętrze.

santiago sahara

Ciekawym pomysłem jest zestawienie chropowatej faktury ściany z gładką powierzchnią – np. telewizora lub prostych mebli, jak na powyższym zdjęciu. Wielobarwny wzór Santiago Sahara Stone Master naśladuje strukturę i kolorystykę naturalnej skały. Idealnie współgra z szafką i dekoracjami w o geometrycznych formach. Przytulny charakter wnętrza podkreślają tekstylia – dywan i poduszki. Całość utrzymano w ciepłej tonacji – co podkreśla klasyczny urok salonu.

Niezależnie od preferowanego stylu, kamień dekoracyjny prezentuje się modnie i elegancko, podkreślając reprezentacyjny  charakter serca naszego domu. 

[Głosów:3    Średnia:3.3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ