Tani opał w domu

Dostarczenie ciepła do naszego obiektu mieszkalnego jest bardzo ważnym zadaniem zwłaszcza w okresie zimowym. Wypada wobec tego zadbać o to, żeby ogrzewać w sposób efektywny, ale także ekologiczny. Nie wszystkie rozwiązania niosą ze sobą obydwie cechy.

Surowce do ogrzewania

Szczególne kontrowersje wzbudza przede wszystkim ogrzewanie węglem. Wielu specjalistów zauważa, że ten surowiec dostarcza sporo zanieczyszczeń do środowiska. Dlatego preferuje się np. piece gazowe lub środki naturalne. Jednak dobry węgiel też potrafi nas zadowolić swoją wydajnością oraz ekologicznym działaniem. Warto przyglądać się informacjom podanym na opakowaniu. Często dobrze wyglądający węgiel wcale nie okazuje się efektywnym, a olbrzymie kostki stają się bezużytecznymi kamieniami. Bardzo istotne jest zapoznanie się z ustawami antysmogowymi, aby wiedzieć, jakich rodzajów węgla używać się nie powinno. Zakazany jest chociażby muł węglowy. W dodatku rejony narażone na trujące substancje, jak np. Południowa część Polski mają też ograniczenia ilościowe. Dużą rolę odgrywa wartość opałowa – to jej odpowiednia ilość zapewni nam dostarczenie właściwej ilości ciepła w domu. Co więcej, nie zawsze droższe znaczy lepsze. Kolejną kwestią, która może zmylić osobę chcącą nabyć węgiel po rozsądnej cenie, jest ciepło spalania – często podawane zamiast wartości opałowej. Jest ono zazwyczaj wyższe przez co może zyskiwać na atrakcyjności wśród klientów. Ponadto, na opakowaniu jest z reguły udostępniona też informacja na temat kaloryczności. Dobry węgiel jest przede wszystkim niskokaloryczny. Emituje najczęściej mało zanieczyszczeń, podczas gdy ten wysokokaloryczny może dostarczyć więcej sadzy i jest nieefektywny, zwłaszcza w ciepłe dni. Warto też przyjrzeć się temu, pod jaką postacią kupujemy węgiel. Na domowych kotłach najlepsze do zastosowania są kostki – te najgrubsze, ale swoich zwolenników ma też ekogroszek.

Gdzie kupić tani opał?

Obecnie tani i dobry węgiel można kupić w wielu sklepach stacjonarnych i internetowych z artykułami grzewczymi. Coraz więcej osób szuka wymarzonych produktów w sieci, gdyż na dobrze zorganizowanej stronie internetowej można w łatwy i przyjemny sposób porównywać poszczególny asortyment. Łatwiej zweryfikujemy parametry – od ceny po różne kwestie jakościowe. Możemy zakupić dobry węgiel bez wychodzenia z domu. Dzięki przejrzystej platformie transakcyjnej klient jest się w stanie połączyć z właściwym bankiem przy pomocy kilku kliknięć. Dużo czasu zaoszczędzić można również za sprawą opcji z dojazdem kuriera o określonej godzinie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ