Uchroń się od wilgoci w domu – jak utrzymać odpowiednią wilgotność powietrza?

0
734

Czy wiesz, że za komfort w mieszkaniu oprócz odpowiedniej temperatury odpowiada również poziom wilgotności powietrza? Przyjęto, że w pomieszczeniu powinno utrzymywać się wilgotność na poziomie 40-60%. Zbyt niskie bądź za wysokie nawilżenie powietrza negatywnie wpływa na samopoczucie i przede wszystkim na Twoje zdrowie!

Konsekwencje nieprawidłowego poziomu wilgotności powietrza

Wilogtność poniżej 40%

Suche powietrze w domu najbardziej oddziaływuje na kondycję skóry, dróg oddechowych i oczu. Długotrwałe przebywanie w pomieszczeniach o niskiej wilogtności może powodować swędzenie, efekt suchych oczu, a nawet atopowe zapalenie skóry. Powietrze o zbyt niskiej zawartości pary sprawia, że kurz i drobnoustroje unoszą się i mogą wywoływać alergie.

Wilgotność powyżej 60%

W wysokiej wilgotności pojawia się problem rozwijania się grzybów, pleśni i wirusów. Wyposażenie domowe, a szczególnie materiały, takie jak papier, drewno, ceramika oraz ubrania, wchłaniają wilgoć i stanowią idealne środowisko do rozwoju mikroustrojów. Następstwem jest utrzymujący się w powietrzu nieprzyjemny zapach. Przebywając w zawilgoconym otoczeniu jesteś tylko o krok od infekcji – jak możesz temu zaradzić?

Osuszacz powietrza Fral DryDigit 21 LCD

Profesjonalne urządzenie przywróci komfort użytkowania domu. Warto zdecydować się na niezawodny i od wielu lat doceniany przez kupujących osuszacz powietrza Fral DryDigit 21 LCD. Minimalistyczny, elegancki wygląd i niewielkie rozmiary osuszacza Fral sprawiają, że wpasuje się w każde pomieszczenie – możesz go używać nawet w małej łazience, gdzie wilgotność jest zazwyczaj wyższa w porównaniu do innych pokojów. Wbudowany wyświetlacz LCD, monitorujący temperaturę i poziom wilogtności, pozwala na prostą i intuicyjną obsługę. Używanie osuszacza nie podniesie Twoich rachunków za prąd – Fral DryDigit to urządzenie energooszczędne, zapewniające niski pobór mocy.

Wysoka wydajność osuszacza pozwala na pracę także przy niskich poziomach wilgotności, a pojemny zbiornik na wodę umożliwia dłuższe działanie bez potrzeby opróżniania pojemnika. Nie musisz kontrolować urządzenia w trakcie pracy – kiedy zbiornik urządzenia napełni się, alarm powiadomi Cię o tym automatycznie.

Poza podstawową funkcją osuszania, Fral Dry Digit za pomocą specjalnego filtra oczyszcza powietrze z kurzu i roztoczy. Urządzenie także umożliwia neutralizowanie nieprzyjemnych zapachów, dzięki montażowi opcjonalnego filtra węglowego.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ