Uchwyt na telewizor i do projektora

Wspólne oglądanie ulubionych filmów i seriali jest świetnym sposobem na rodzinną integrację, czy pomysłem na przyjemny wieczór ze znajomymi. Nocka filmowa może być tematyczną przygodą, którą długo zapamiętają wszyscy uczestnicy. Aby wrażenia z tak spędzonego czasu były jak najbardziej pozytywne, trzeba zadbać nie tylko o wybór repertuaru i przekąsek. Podstawą będzie wybór sprzętu do naszego domowego kina. I choć wszyscy pamiętają, że na czymś przecież trzeba oglądać ten film, to o wiele mniej osób zawczasu pamięta o tym, że żeby obraz znalazł się na ścianie, to trzeba go tam pierwsze umieścić. Pomoże w tym uchwyt na telewizor lub uchwyt do projektora.

Uchwyt na telewizor

Telewizor jest nieodłącznym elementem wyposażenia prawie każdego salonu. Nowoczesne telewizory, te które zapewniają najlepsze wrażenia, najwyższą jakość obrazu i dźwięku, są prawie zawsze telewizorami naściennymi. Wieszanie ich każdego przyprawia o odrobinę stresu – w końcu kto by chciał upuścić taki telewizor, rozbić, czy źle zamontować. Z tego powodu, dostępne są różnorodne rozwiązania do montażu telewizora. Zamiast jednego zwykłego uchwytu na telewizor można zastosować uchwyt dostosowany do swoich potrzeb.

Rodzaje uchwytów na telewizor

Wyróżniamy kilka rodzajów uchwytów na telewizor: płaskie, obrotowe, sufitowe i mobilne. Choć oczywiście istnieją też inne rozwiązania do mocowania telewizorów, to właśnie te cieszą się największą popularnością. Uchwyty do TV płaskie dzielimy na ultrapłaskie, które pozwalają na montaż telewizora najbliżej ściany jak to możliwe, przy zachowaniu wszelkich norm i standardów bezpieczeństwa oraz na uchwyty uchylne, które pozwalają na niewielką modyfikację stopnia nachylenia telewizora względem ściany. Inaczej sprawa wygląda z uchwytami do TV obrotowymi, które pozwalają na regulację obrotu, nachylenia i odległości od ściany.

Uchwyt na projektor

Jeśli telewizora zabraknie, to wykorzystanie projektora jako kina domowego będzie równie dobre. Jednak kto próbował położyć projektor na stole przed ścianą, czy na półce, ten wie, jak ciężko jest odpowiednio go ułożyć. W ruch najczęściej idą książki, pudełka i różne inne, niekoniecznie stabilne, przedmioty pozwalające dostosować trochę pozycję projektora względem ściany. Uchwyt na projektor rozwiąże ten problem, mocując go do sufitu lub ściany i pozwalając na przystosowanie jego pozycji do położenia zapewniającego optymalne przeżycia i jakość. Taki uchwyt zapewnia też, że projektor nie zostanie przypadkowo strącony ze swojej improwizowanej konstrukcji, czy zalany, przez obecność pośród przekąsek na stole.

Nie zapomnij!

Bezpieczne kino domowe to takie, które dostarczy najwięcej radości. Próby dostosowania położenia projektora, czy problemy z umocowaniem telewizora do ściany, potrafią opóźnić zabawę i popsuć radość z korzystania z naszego kina domowego na długi czas. Należy pamiętać, że gdy korzystamy z projektora, czy gdy nasz telewizor nie oferuje dźwięku zbyt wysokiej jakości, to trzeba pamiętać także o głośnikach, bo na nockach filmowych może być naprawdę głośno, szczególnie gdy zaprosimy szerokie grono osób, a przecież chcemy, by wszyscy byli w stanie usłyszeć dialogi, prawda?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ