kostka

Kostka brukowa jest materiałem powszechnie stosowanym do układania nawierzchni, zarówno w przestrzeni publicznej, jak i prywatnych gospodarstwach domowych. Kostką wykłada się najczęściej podjazdy, chodniki lub alejki. Istnieją różne rodzaje bruku. Do najczęściej stosowanych zaliczamy kostkę kamienną, betonową lub ceramiczną, natomiast najczęściej spotykane kształty to: kwadrat, prostokąt oraz trapez. Najbardziej popularnym w naszym kraju rodzajem kostki jest kostka Bauma, która ma postać prefabrykowanych elementów betonowych.

Na rynku działa wiele firm świadczących usługi w zakresie układania kostki brukowej. Oferta rynkowa jest zróżnicowana i umożliwia położenie kostki dowolnego kształty, rodzaju i rozmiaru. Koszt ułożenia kostki brukowej zależny jest od szeregu czynników. Podstawowym aspektem różnicującym cenę jest rodzaj kostki. Najtańsza jest na ogół kostka wykonana z prefabrykowanych elementów betonowych, natomiast najdroższa – kostka granitowa. Głównymi czynnikami warunkującymi stawkę robocizny są natomiast kształt oraz rozmiar kostki a także wielkość terenu na jakim ma ona zostać położona. Ułożenie kostki o prostym kształcie i większym formacie będzie kosztowało mniej niż elementów małych, o nietypowym kształcie. Inne czynniki od których zależy cena usługi to lokalizacja inwestycji, warunki gruntowe, projekt ułożenia kostki a także jej wzór.

Cena za metr układania kostki brukowej w 2020 roku waha się w przedziale pomiędzy około 40 a 120 zł i jest zależna od wyżej opisanych czynników. Podczas planowania inwestycji należy wziąć pod uwagę lokalne warunki mające wpływ na koszt jaki przyjdzie nam ponieść. W celu zasięgnięcia informacji oraz uzyskania pomocy w realizacji inwestycji warto skorzystać z pomocy internetu. Jedną z wartych odwiedzenia witryn jest układanie kostki brukowej na oferteo.pl. Strona ta umożliwia nam porównanie, dostosowanych do naszych potrzeb, ofert dostępnych na rynku lokalnym a także umożliwia uzyskanie informacji dotyczących usług oraz odpowiedzi na nurtujące pytania.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ