Urządzamy kącik dla bibliofila, czyli miłośnika czytania książek

0
772

Czytanie książek to jeden z najpopularniejszych sposobów na spędzanie czasu wolnego. Literatura sprawdza się przede wszystkim w sezonie jesienno-zimowym, kiedy pogoda nie pozwala nam na spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Każdy bibliofil powinien mieć w swoim domu miejsce, w którym będzie mógł w spokoju poczytać ulubione wydawnictwo. Jakie meble najlepiej sprawdzą się w takim kąciku miłośnika książek? Sprawdźmy

Wygodny fotel do kącika bibliofila

Najlepszą dla naszego zdrowia pozycją do czytania jest pozycja siedząca, a najlepszym rodzajem mebla do takiej czynności jest fotel. Dlatego to właśnie siedzisko stanowi centrum kącika bibliofila. Taki mebel powinien zagwarantować czytającemu pewne podparcie dla kręgosłupa oraz zapewnić wygodne ułożenie ud. Równie istotne są podłokietniki. To one stanowią podporę dla rąk, w których trzymamy książkę. Z całą pewnością idealnym meblem do czytania jest fotel uszak. Dlaczego? Dlatego, że spełnia wszystkie potrzeby użytkownika. Ma wysokie oparcie oraz zagłówki i podłokietniki po obu stronach.

Dużym zainteresowaniem klientów cieszą się fotele uszak z oferty Meblemwm.pl. W tym sklepie internetowym znajdziemy w zasadzie każdy możliwy model wygodnego fotela do czytania. W ofercie są fotele z gładkim, jak również pikowanym oparciem. Bibliofili powinny zainteresować uszaki z podnóżkiem, który pozwala na komfortowe ułożenie nóg. Podnóżki są wykonane w taki sposób, aby stanowić integralną całość z fotelem. Mają taki sam kolor i styl. Co ciekawe, w asortymencie sklepu są także fotele uszak z płozami. Bujane uszaki są praktyczne w użytkowaniu. Przydają się nie tylko osobom dorosłym, ale sprawdzają się także jako miejsce do czytania bajek dzieciom.

Warto podkreślić, że fotele uszak ze sklepu Meblemwm.pl posiadają stelaż z litego drewna, a ich siedziska zostały wypełnione sprężyną falistą oraz pianką. Do wyboru są uszaki w najróżniejszych odcieniach tapicerki oraz kolorach nóżek. Jeśli chodzi o obicie fotela, to w opcji są między innymi takie barwy jak: szary, granatowy, zielony, czarny, bordowy. W sprzedaży są także fotele w atrakcyjnych deseniach oraz modele przyozdobione kryształkami.

Stolik do kącika bibliofila

Obok fotela warto postawić niewielki stolik. Taki mebel będzie idealny do odłożenia książki czy postawienia kubka z herbatą. Producenci mebli proponują różne warianty tego typu stolika. Warto zastanowić się, który model będzie dla nas najbardziej funkcjonalny.

Czy może zwykły prosty stolik, który składa się z blatu i czterech nóżek, czy może stoliko-szafeczka z szufladą, w której można umieścić okulary do czytania albo lupę? Od niedawna w sprzedaży dostępne są także stoliki pomocnicze w formie kosza z przykrywką. Takie funkcjonalne stoliki są idealne do składowania gazet.

Regał na książki

Trudno wyobrazić sobie mieszkania bibliofila bez regału z książkami. Mimo że wiele osób korzysta z bibliotek miejskich, to jednak zawsze znajdą się pozycje, które warto mieć w domu pod ręką. Do ich przechowywania idealne są właśnie regały. Sklep Meble MWM proponuje różne wersje takich mebli.

W grę wchodzą wysokie lub niskie regały narożne, regały zabudowane lub odkryte, regały stojące lub wiszące. Na uwagę zasługują materiały, z których wykonuje się regały na książki. Rewelacyjnie prezentują się zarówno regały drewniane, jak i takie, których stelaż wykonano z pomalowanego na czarno metalu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ