Utrzymanie porządku w łazience

Łazienka to miejsce, gdzie nieporządek jest rzeczą powszechną, szczególnie przy licznej rodzinie. Gdy wszyscy wychodzą do pracy lub szkoły wygląda, jakby przeszedł przez nią huragan. Problem zaostrza się, jeśli łazienka jest pomieszczeniem niewielkim. Nic dziwnego, że sprzątanie łazienki jest denerwujące i zabiera czas. Oto sposoby na łatwiejsze utrzymanie porządku w tym pomieszczeniu w domu.

Wszystko na swoim miejscu

Najważniejsza jest organizacja. Na przykład zwykłą mydelnicę i mydło w kostce, które brudzi umywalkę i okolicę warto zastąpić po prostu pojemnikiem z dozownikiem, w którym znajdzie się mydło w płynie. Użycie jest łatwe, nieproblemowe a do tego czyste. Warto w łazience umieszczać jak największą ilość wieszaków, drążków, dzięki czemu zamiast rzucać ręczniki i ubrania na podłogę, będzie można je wygodnie powiesić. Niewielkie łazienki powinny zawierać dużą ilość półek i schowków, oraz szuflad, tak aby kosmetyki i przedmioty codziennego użytku nie stały na widoku i nie zagracały niewielkiej przestrzeni. Należy wyrzucić wszystkie nieestetyczne plastykowe opakowania. Warto zainwestować w dobrą szafkę łazienkową.

Szkło, chrom i plastyk

Łazienka jest miejscem, gdzie jest wilgotno, zatem nie nadają się tu do użytku pojemniki na kosmetyki, półki lub inne przedmioty wykonane na przykład z drewna lub zwykłego metalu. Szybko zachodzą rdzą, tracą kolor, a nawet pojawia się grzyb. Kubki używane do mycia zębów, półki i pojemniki na szczoteczki do zębów, płatki kosmetyczne oraz wiele innych akcesoriów powinny być szklane, chromowane lub plastykowe, aby łatwo można było je wymyć i aby dobrze znosiły kontakt z wilgocią. Będą miały większą trwałość i dzięki temu łazienka na długi czas pozostanie wizualnie bardziej czysta i odświeżona. Warto również wybrać odpowiednie kolory. Łazienka utrzymana w jednolitej barwie wygląda na taką, gdzie panuje większy porządek. Na przykład drzwiczki mebli powinny być w kolorze płytek, meble bardziej wtopią się w otoczenie, dzięki czemu nawet niewielkie zabrudzenia nie będą tak rzucały się w oczy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ