W czym tkwi siła mebli tapicerowanych

Rynek meblarski i tapicerski stale się rozwija, a producenci prześcigają się w pomysłach na coraz to nowe rozwiązania. Wśród materiałów króluje skóra ekologiczna oraz różne jej warianty. W tym artykule weźmiemy jednak pod lupę meble tapicerowane, czyli z jednej strony legendarny typ obróbki tego typu elementów, a z drugiej dużą szansę na łączenie stylów, które w efekcie mogą wprowadzić na rynek bardzo oryginalne i funkcjonalne gatunki meblowe. Oczywiście rodzajów mebli tapicerowanych znajdziemy w sklepach bardzo wiele, podobnie jak wariantów jego obróbki. Te w niektórych przypadkach nie są znane, ponieważ marki bardzo pieczołowicie strzegą swoich technologii produkcyjnych, aczkolwiek już klasyczna sztuka tapicerowania nie jest taką tajemnicą.

Jak tapiceruje się meble?

To stosunkowo prosta sztuka, które mimo wszystko wymaga precyzji oraz ogromnych pokładów cierpliwości. Produkcja mebli tapicerowanych odbywa się w oparciu o specjalne materiały obiciowe. Tutaj wzór może być dowolny, a wszystko zależy już od projektu. Materiał przytwierdzany jest do mebli tapicerowanych za pomocą zszywek. W dużych fabrykach wykorzystuje się do tego specjalistyczne maszyny, jednak w mniejszych zakładach z powodzeniem może być to zszywacz tapicerski, zwany popularnie taperem. Meble tapicerowane bardzo często wykonywane są również za pomocą nici i igieł. W tym przypadku wszystko zależy od środków produkcji i wielkości zakładów. Analogicznie inaczej będzie się to odbywało w wielkich magazynach globalnych firm meblarskich, a inaczej w małych zakładach zajmujących się produkcją mebli tapicerowanych.

Czy warto wybrać taki typ?

Wśród zalet mebli tapicerowanych warto wymienić przede wszystkim ich trwałość. W tym przypadku wiele zależy od materiału obicia, a tych jak już sygnalizowaliśmy, może być bardzo dużo. Jednak jeżeli chodzi o samą technikę, to nie bez powodu jest ona stosowana od dawna i uważana za jedną z najlepszych. Meble tapicerowane stoją w naszych mieszkaniach od dawna, a ich długowieczność sprawia, że nie chcemy zamieniać tego typu na nowoczesne warianty. Drugi aspekt, który zdecydowanie przemawia za kupowaniem mebli tapicerowanych, to bez wątpienia względy estetyczne Dobrze wykonane meble tapicerowane są bardzo ładne i doskonale wpasowują się w większość rodzajów wnętrz. Niezależnie od tego, czy wystrój bazuje na nowoczesnych i designerskich aranżacjach, czy może skłania się w stronę dawniejszych epok – obicia można dostosować na dowolną modłę i cieszyć się ze spójnie urządzonego wnętrza.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ