Witryny drewniane

Witryny drewniane przeżywają obecnie renesans. Przez długi czas unikano ich we wnętrzach. Dziś znów zaczynają cieszyć się popularnością. Dzięki nim możliwe jest eksponowanie zastawy stołowej, naczyń, serwisu obiadowego czy kieliszków. Dzięki przeszklonym frontom można w ciekawy sposób wyeksponować pamiątki, zdjęcia czy fotografie.

Jak wprowadzić witryny drewniane do salonu?

W związku z tym, że salon jest pomieszczeniem reprezentacyjnym, warto umieścić w nim meble, które wyglądają dobrze i zwracają uwagę już na pierwszy rzut oka. Witryny drewniane są doskonałym miejscem na wyeksponowanie zbiorów, kolekcji oraz zdjęć. Jeżeli ten mebel ma zwracać uwagę i przyciągać wzrok, można umieścić go w widocznym miejscu. Powinien zostać dodatkowo oświetlony i wyeksponowanie na ścianie o kontrastowym kolorze. Najlepiej, aby fronty znajdowały się naprzeciw wejścia do salonu. Dzięki temu będzie to pierwszy mebel, jaki goście zobaczą po przekroczeniu progu. Aby uzyskać harmonijny efekt wizualny, istotne jest, aby mebel miał ten sam kolor co inne meble drewniane znajdujące się w salonie. Można również dobrać witrynę do stolarki okiennej lub drzwiowej.

witryny drewniane do salonu

Jeżeli zależy ci na tym, aby witryna była jeszcze bardziej widoczna, warto zastosować zasady znane z galerii sztuki czy muzeum. Witrynę drewnianą warto umieścić na ścianie w grafitowym kolorze. Dzięki temu, że zastosujesz taki właśnie zabieg, można będzie cieszyć się z uzyskania bardzo ciekawych efektów wizualnych.

Dlaczego warto zdecydować się na witryny drewniane?

Drewniane witryny bardzo dobrze wyglądają we wnętrzach urządzonych w tradycyjnym, klasycznym stylu. Najlepiej jest wtedy wybrać charakterystyczne przeszklenia, zdobione szprosy, cokoły czy frezowania. Jeżeli chcesz wprowadzić drewniane witryny do salonu urządzanego w stylu prowansalskim, warto wybrać ich bieloną wersję. Dodatkowo, jeżeli nóżki przy witrynie będą zdobione, można będzie uzyskać dekoracyjny efekt wizualny.

witryny drewniane

Do salonu urządzanego w stylu gabinetowym najlepiej pasują witryny w ciemnym kolorze. Pozwalają na eleganckie wyeksponowanie książek czy pamiątek. Na pewno każdy zwróci na nie uwagę.

Drewniane witryny ze szklanymi elementami

Miłośnicy stylu vintage będą na pewno zadowoleni z wybrania witryny z charakterystycznymi przeszkleniami. Pozwalają one na idealne wyeksponowanie zastawy stołowej i jej ochronę przed kurzem. Dzięki temu, że filiżanki, talerze i kieliszki znajdują się za zamkniętymi drzwiczkami, można nieco ograniczyć dostęp do nich kurzu. Zagwarantuje to wyjątkowy komfort podczas użytkowania.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ