Styl modern jest obecnie bardzo chętnie wybierany w aranżacji salonu. Świetnie wpasowuje się we wnętrza nowoczesnych mieszkań i domów. O czym powinniśmy pamiętać przy doborze mebli w tym właśnie stylu?

Pod pojęciem stylu modern kryje się współczesny styl aranżacji, który łączy w sobie nowoczesne formy z klasycznymi detalami. Przy urządzaniu wnętrza takiego rodzaju powinniśmy pamiętać jednak nie tylko o jego estetyce, ale również o funkcjonalności.

Materiały we wnętrzu w stylu modern

Styl modern kładzie nacisk przede wszystkim na materiały naturalne. Zaliczają się do nich głównie drewno (lub alternatywnie płyty z wzorem drewna). kamień oraz szkło. Pozwalają na stworzenie estetycznych kompozycji, które przyciągają uwagę swoją przytulnością, ale jednocześnie mają w sobie coś z futuryzmu.

Ważne są również kolory. Jak urządzić salon w stylu modern? Najlepiej wybierać kolory neutralne i naturalne – biel, szarości, czerń, ale również kolor beżowy czy brązowy królują w aranżacjach tego rodzaju.

Meble do wnętrza w stylu modern

Jeśli chcemy urządzić wnętrze w stylu modern, na przykład salon, powinniśmy pamiętać o tym, żeby dobrać do niego odpowiednie meble.

Wnętrza w stylu modern to przede wszystkim meble nowoczesne, ale niepozbawione również stylowych detali czerpiących z modernizmu.

Doskonałym pomysłem będą meble w kolorze bieli, także wykończone na wysoki połysk. Geometryczne kształty pozwolą wówczas na wprowadzenie do wnętrza nowoczesnego powiewu. Komplety wypoczynkowe najczęściej także są minimalistyczne – welurowe lub aksamitne wykończenie pozwoli jednak na nadanie przestrzeni przyjemnego ciepła.

Zatem osoby zastanawiające się nad tym, jak urządzić salon w stylu modern, powinny postawić przede wszystkim na prostotę. Wnętrze nie musi być jednak minimalistyczne – dobór odpowiednich dodatków takich jak zasłony, poduszki, koce, dekoracje ścienne czy kwiaty pozwoli na nadanie wnętrzu współczesnego szyku.

W sieci można już teraz zapoznać się z wieloma propozycjami aranżacji w stylu modern jako inspirację przy tworzeniu własnej aranżacji.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ