Wnętrza z duszą, czyli mieszkanie w stylu loftowym

Styl loftowy pochodzi z lat 50-tych XX wieku, kiedy to w nowojorskiej dzielnicy SoHo, młodzi artyści poszukiwali miejsca, w którym będą mogli zarówno mieszkać, jak i pracować. Wybór padł wówczas na budynki pofabryczne, które były tanie i bardzo obszerne, dzięki czemu nadawały się i na mieszkania, i na pracownie. Z biegiem czasu, przestrzenne i surowo wykończone mieszkania, przeobraziły się w luksusowe apartamenty. Z tego też względu, numerem jeden na dzisiaj jest bez wątpienia kolekcja Modern Loft!

Zwykłe pomieszczenie, niezwykły klimat

loftowy styl

Istnieje przekonanie, że przestrzenne i artystycznie urządzone wnętrza sprzyjają twórczemu myśleniu. Być może to właśnie dlatego utożsamiane z bohemą artystyczną pomieszczenia, stały się symbolem luksusu. I choć w stylu tym dominuje minimalizm i prostota, to za sprawą szykownych i eleganckich dodatków oraz gry światła, powstaje prawdziwie komfortowe miejsce, które koi zmysły i przywraca upragniony spokój ducha. Kolekcję Modern Loft charakteryzują proste kształty, jednakże staranne wykończenie każdego z elementów nadaje im niezwykłości, która doskonale komponuje się z surowymi ścianami i oknami pomieszczenia. Proste, a jednocześnie magiczne – dokładnie tak można określić kolekcję Modern Loft.

Surowe wnętrza w stylu glamour, czyli aranżacje dla wymagających

loft

Kluczem do sukcesu w przypadku wnętrza w stylu loftowym jest nie tylko odpowiednie wykończenie ścian, ale również dodatki i materiały, które będą się doskonale komponowały z całością. Z tego też względu, znakomicie sprawdzą się elementy wykonane ze stali nierdzewnej barwionej na czarno, a ponadto surowe, olejowane lub woskowane drewno. Ogromnym atutem tego aspektu jest również fakt, iż są to niezwykle wytrzymałe materiały, co z powodzeniem wpłynie na ich użyteczność.

Niebanalny design oparty na minimalistycznych rozwiązaniach

Kolekcja Modern Loft stanowi połączenie nowoczesnych mebli, w których dominuje minimalizm. Cecha ta, ujawnia się zarówno w połączeniu materiałów oraz kolorów, jak i w samym wykończeniu poszczególnych elementów – bez zbędnych udoskonaleń czy urozmaiceń. W tym wypadku prostota wysuwa się na pierwszy plan, a za sprawą jakościowych materiałów przebija się wspomniany wcześniej kunszt i elegancja. W mieszkaniach wyposażonych w luksusowe meble z tej kolekcji dominują szarości, kolory miedzi i złota oraz czarne akcenty.

Wnętrza w stylu loftowym zachwycają swą niebanalnością. Na ich fenomen wpływają zarówno użyteczne, jak i efektowne rozwiązania, które przenoszą nas z powrotem do lat 50-tych XX wieku. W przypadku kolekcji Modern Loft każdy szczegół i każdy drobiazg został dokładnie przemyślany. Jak widać, połączenie przeszłości z przyszłością jest możliwe, a pomieszczenia urządzone w tym stylu są na to niezbitym dowodem.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ