styl aranżacji wnętrz

Wybór stylu aranżacji wnętrz to naprawdę spore wyzwanie. Szczególnie jeśli nie ma się pomysłu na to, w jaki sposób urządzić dom czy mieszkanie. Jest to o tyle też trudna decyzja, że od niej zależy to, czy będziemy się dobrze czuli w naszych czterech ścianach. Dlatego dzisiaj doradzimy co nieco na temat stylów aranżacji wnętrz.

Skąd wiedzieć jaki styl aranżacji wnętrz wybrać?

To, jaki styl aranżacji wnętrz wybierzemy, jest w dużej mierze kwestią indywidualną. Zależy od tego, w jakim otoczeniu czujemy się dobrze, jakie meble i dekoracje nam się podobają. Ważne jest jednak to, aby aranżacje wnętrz w naszym domu czy mieszkaniu były w miarę możliwości spójne. Możemy czerpać inspiracje m.in. z magazynów, blogów, profili na social mediach. Ciekawe pomysły na aranżacje wnętrz prezentują także strony wnętrzarskie, np. https://superbudowlani.pl/kategoria/aranzacja-wnetrz. Przeglądając internet, możemy znaleźć mnóstwo interesujących opcji na wystrój pomieszczeń, jednak pamiętajmy, aby zachować także nieco indywidualizmu. To ważne, abyśmy w naszym własnym domu czuli się dobrze.

Jakie są style aranżacji wnętrz?

Wyróżniamy wiele stylów aranżacji wnętrz. Niektóre z nich są bardziej, niektóre mniej popularne w różnych miejscach na świecie. Przegląd tych najczęściej wykorzystywanych może pomóc nam w znalezieniu tego stylu aranżacji wnętrz, który chcielibyśmy zastosować u siebie.

Nowoczesny styl aranżacji wnętrz

Charakterystycznymi cechami nowoczesnego stylu aranżacji wnętrz są prostota i minimalizm. Wnętrza są zazwyczaj duże, wysokie, przestronne i zawierają niewielką ilość dekoracji. Styl nowoczesny skupia się na funkcjonalności. Wnętrze ma być schludne, ale także użyteczne. Za całą tą prostotą idzie także stonowanie barw. Najczęściej wykorzystuje się tutaj beże, biel, szarości.

Styl klasyczny

Klasyczny styl aranżacji wnętrz nieco przypomina styl nowoczesny. Z tą jednak różnicą, że jest tu dużo więcej miejsca na wszelkie dekoracje. Klasyczne wnętrza charakteryzują się podobną paletą barw co nowoczesne, a więc ciepłymi odcieniami beżów i brązów. Fani stylu klasycznego uwielbiają materiały o wysokiej jakości, więc nierzadko wybierają ponadczasowe, drewniane meble.

Aranżacja wnętrz w stylu skandynawskim

W stylu skandynawskim barwą dominującą jest, zdecydowanie biel, jednak często pojawiają się także jasne odcienie szarości i beżów. Priorytetowym staje się komfort i wygoda, co jest umożliwione przez zastosowanie naturalnych materiałów, zarówno na meble jak i na dodatki. Myślą przewodnią jest także jak najmniej dekoracji i zdobień.

Rustykalny styl aranżacji wnętrz

Styl rustykalny najłatwiej opisać jeśli wyobrazimy sobie urocze chatki na wsi. Ma on sprawiać, że wnętrze jest ciepłe i przytulne, ale również funkcjonalne. Często używanym materiałem w stylu rustykalnym jest drewno. Dominują jasne barwy, różne odcienie beżów, brązu, biel. Wszystko przełamane jest naturalnymi roślinami.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ