Salon, zwany też pokojem dziennym, spełnia różne funkcje. To tutaj spędzamy wspólny czas z rodziną, rozmawiamy, bawimy się, gramy w planszówki, przyjmujemy gości oraz razem oglądamy filmy. Z tego względu niezbędnym elementem wyposażenia tego pomieszczenia jest szafka TV. Na co zwracać uwagę, mając na względzie, że mebel ten musi być jednocześnie funkcjonalny i dobrze wpisywać się we wnętrze?

Jaka powinna być szafka TV?

Wybór idealnej szafki TV wcale nie jest prosty. Kiedy wejdziemy do pierwszego lepszego sklepu, liczba wzorów i kolorów szafek może nas przytłoczyć. Dlatego powinniśmy zapamiętać, na co szczególnie należy zwracać uwagę, kupując szafkę po telewizor. Szafka musi być:

  • Wykonana z dobrej jakości tworzywa. Najlepszym i najtrwalszym materiałem jest drewno.
  • Funkcjonalna, abyśmy mogli bez problemu zmieścić w niej urządzenia, które podłączamy do telewizora. Powinno się na niej zmieścić miejsce chociażby na kino domowe czy konsolę.
  • Odpowiednich rozmiarów, dlatego zanim pójdziemy do sklepu albo będziemy przeglądać internetowe propozycje, dokładnie sprawdźmy, jakie maksymalne wymiary może mieć nasza szafka.
  • Dopasowana do charakteru wnętrza, w przeciwnym razie będzie psuć aranżację, którą do tej pory udało nam się stworzyć.

Szafka TV z drewna najlepszym wyborem

Materiałem, który nas nie zawiedzie w przypadku mebli do domu, jest drewno. Ten naturalny surowiec jest jednocześnie prosty i elegancki. Pasuje do każdego rodzaju wnętrz, bez względu na to czy marzy nam się tradycyjny, czy może jednak nowoczesny wystrój – komentuje nasz rozmówca z firmy Belbazaar. Odpowiednio pielęgnowane drewno będzie cieszyć nas swoim widokiem przez lata. Doskonale łączy się z innymi materiałami, w tym ze szkłem czy metalem, dlatego nie musimy obawiać się takich wstawek w naszej szafce RTV. Drewno jest bardzo wytrzymałe. Możemy na nim postawić obciążenie, którego nie zniósłby inny materiał. Jest też podatne na obróbkę, więc bez trudu znajdziemy szafki o bardziej wymyślnych kształtach, jeżeli chcemy, aby nasz salon miał wyjątkowy charakter.

Szafka TV a pozostałe meble w salonie

Pamiętajmy, aby przy wyborze szafki TV – tak jak wspomnieliśmy – brać pod uwagę również inne meble znajdujące się w salonie. Nie musimy trzymać się jednolitych kolorów i kształtów. Ważne, aby wyposażenie pokoju stanowiło spójną całość, a domownicy spędzający czas w salonie, czuli się w nim dobrze. Dlatego najlepiej wspólnie decydujmy o umeblowaniu naszego domu, a każdy członek rodziny będzie miał wpływ na ostateczną decyzję i poczuje satysfakcję, kiedy zobaczy uzyskany efekt.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ