Wybieramy rozmiar materaca

0
1914

Każdy kupujący nowe łóżko doskonale wie, jak bardzo ważne dla zdrowia i codziennego komfortu jest dobranie odpowiedniego modelu materaca. Niestety mało kto wie, jakimi dokładnie cechami powinien charakteryzować się dobry materac. Nawet osoby, które uważają, że wiele w tej materii wiedzą, często nie są w stanie określić, chociażby najlepszego rozmiaru materaca.

Kwestie najpopularniejsze?

Wybierając materac, wiele osób doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak bardzo ważne jest to, jakiego będzie on typu. Chodzi tu konkretnie o technologie, w której będzie on wykonany. W końcu zupełnie inaczej będzie zachowywał się materac piankowy, inaczej hybrydowy, a jeszcze inaczej kokosowy. Jego wybór zależny jest od tego, czego się od niego oczekuje oraz oczywiście od posiadanych środków, które można na dany materac przeznaczyć.
Dodatkowo klienci bardzo często pamiętają o tym, jaką twardość materaca wybrać i jak ją określić, ponieważ świadomi są faktu, że będzie to miało olbrzymie przełożenie na komfort snu i poranny wypoczynek.

Jak dobrać rozmiar materaca?

Mało kto jednak pamięta o tym, że tak samo ważne, jak twardość materaca i jego technologia wykonania, jest po prostu jego rozmiar.
Uznaje się, że nawet najlepsze materace 160×200 na rynku nie zastąpią tego, czy będzie on wykonany w odpowiedni sposób. Jest to ogromny błąd, ponieważ te wszystkie cechy, łącznie właśnie z rozmiarem, są sobie równe i tak samo ważne. Dlaczego?
Jest to bardzo ważne, ponieważ odpowiednia ilość miejsca w czasie snu ma ogromne znaczenie dla komfortu i jakości snu.
Jaki zatem wybrać rozmiar? Przyjmuje się, że zdecydowanie najlepszym i najbardziej uniwersalnym jest model 160×200. Powinien on być rozważany zarówno przez osoby śpiące pojedynczo, jak i również we dwoje. Spowodowane jest to faktem, że taki rozmiar materaca nie będzie kosztował majątku, a dostarczy zarówno dobrej ilości miejsca dla każdej osoby, jak i zrównoważy wagę drugiej osoby. Z pewnością każdy spotkał się z sytuacją, gdy druga osoba na tyle odkształcała na małym materacu jego powierzchnię, że tracił on komfort dla drugiej śpiącej obok osoby.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ