Wydzielanie sypialni w kawalerce

To, że mieszkanie jest małe nie oznacza, że przy odrobinie pomyślunku nie może być ustawne. Wszystko zależy od wyboru odpowiednich mebli, a nawet ich kolorów. Dzięki temu optycznie powiększa się metraż. Nawet w niewielkim mieszkaniu, jakim jest kawalerska dzięki zastosowaniu prostych trików stworzymy wydzieloną i funkcjonalną sypialnię. Oto kilka porad, jak to zrobić.

Ścianka działowa, antresola lub umowa

W zależności od wymiarów pomieszczenia lepszym rozwiązaniem wydaje się zamontowanie ścianki działowej, lub antresoli. Ścianka działowa może być nawet wykonana ze szkła. Dzięki temu optycznie metraż nie zmniejsza się, a jednocześnie część pomieszczenia jest wydzielona na sypialnię. Dla osób ceniących sobie większą prywatność możliwie jest wykorzystanie ścianek karton – gips. Uzupełnieniem ścianek działowych są drzwi przesuwne, nie zabierające przy otwieraniu niepotrzebnie większej ilości miejsca. Większym wyzwaniem jest oczywiście montaż antresoli. Nie do każdego mieszkania nadaje się to rozwiązanie. Są jedynie przydatne w wysokich mieszkaniach w starym budownictwie. W miejscach, gdzie ani jedno, ani drugie rozwiązanie nie wchodzi w grę, obowiązuje umowny podział przestrzeni. Odpowiednie sektory są wyznaczone za pomocą mebli, na przykład część, gdzie siadają goście jest zaznaczona kanapą. Samo łóżko powinno stać na dywanie, a ściany wokół niego dobrze jest oznaczyć innym kolorem lub wyłożyć tapetą, dzięki której przestrzeń ta będzie wizualnie oddzielona od reszty pomieszczenia.

Wykorzystanie zasłon, baldachimów i drzwi

Oczywiście w niewielkim pomieszczeniu do wykorzystania są również zasłonki, baldachimy oraz drzwi, na przykład w kształcie harmonijki. W ten sposób wydzielamy samo łóżko, przez co osoby przebywające w salonie nie będą na nie bezpośrednio patrzeć. Dzięki temu zachowana jest większa prywatność. Za pomocą odpowiedniego oświetlenia przestrzeń wokół łóżka i za zasłonką można urządzić jak prawdziwą oazę stworzoną wyłącznie do relaksu. Łatwej będzie się dzięki temu wyciszyć i wyłączyć po trudnym dniu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ