wylewka

Poszukując sposobu na idealną podłogę, z pewnością warto wykorzystać posadzki anhydrytowe. Pomimo tego, że pierwszym wyborem inwestorów są ciągle tradycyjne wylewki cementowe, należy wiedzieć, że istnieje alternatywa która może zapewnić jeszcze lepsze wrażenia z użytkowania. Analizując obecną sytuację na rynku, nie sposób oprzeć się wrażeniu, że wykonawcy boją się nowości oraz nie posiadają niezbędnej wiedzy, aby proponować ciekawe rozwiązania podłogowe.

Optymalny skład wylewki anhydrytowej

W odróżnieniu od tradycyjnych wylewek cementowych, które są wytwarzane na budowie, jastrych anhydrytowy powstaje w zakładzie produkcyjnym, gdzie proces produkcji jest nadzorowany przez komputer. Dzięki temu można mieć pewność, że wylewka będzie charakteryzowała się optymalnymi parametrami i zapewni nam zalety zgodne z opisem producenta.

Podłoga w oka mgnieniu

Właściwości wylewek anhydrytowych pozwalają na wykonanie ich na dużej powierzchni bez konieczności stosowania dylatacji. Porównując możliwości wyżej wspomnianego rozwiązania do tradycyjnych wylewek cementowych, szybko dojdziemy do wniosku, że posadzki anhydrtowe są znacznie praktyczniejsze. Ponadto, jest to opcja która zapewnia odpowiednią wytrzymałość na ściskanie bez konieczności stosowania zbrojenia. Jest to efekt znacznie lepszego stosunku wytrzymałości na zginanie do wytrzymałości na ściskanie. Dzięki takim właściwościom, czas na wykonane posadzki anhydrytowej ulega znacznemu skróceniu, gdyż wykonawaca nie musi realizować dodatkowych prac. Rozprowadzenie i odpowietrzenie wylewki jest wystarczające do uzyskania optymalnej powierzchni, podczas gdy wylewki cementowe wymagają ręcznego zacierania. Na uwagę zasługuje też „czas dojrzewania” podłogi. Wylewki anhydrytowe są gotowe do użycia już po 48 godzinach o zakończenia prac.

Wylewki anhydrytowe

Szerokie zastosowanie posadzek anhydrytowych

Opisywane posadzki anhydrytowe mogą zostać wykorzystane w praktycznie każdym pomieszczeniu budownictwa mieszkaniowego oprócz otoczenia basenów i pomieszczeń narażonych na stałe oddziaływanie wilgoci. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby tego typu rozwiązanie wdrożyć w łazience, kuchni bądź garażu.

Z uwagi na mniejszą wagę (w stosunku do posadzek cementowych), wylewki anhydrytowe stanowią doskonałe rozwiązanie dla starych domów lub poddaszy. Taka posadzka nie obciąża stropów, a ponadto może być układana w cieńszych warstwach, gdyż charakteryzuje się wyjątkowo wysoką wytrzymałością. Wiąże się to zarówno z oszczędnym wykorzystaniem materiału, jak i szybszym nagrzewaniu się podłogi o cieńszej warstwie. To właśnie dlatego posadzki anhydrytowe sprawdzają się idealnie przy ogrzewaniu podłogowym.

Postaw na sprawdzoną firmę

Jeśli zależy Ci na profesjonalnym wykonaniu posadzki anhydrytowej oraz wsparciu zarówno przed, jak i po realizacji zlecenia, postaw na ofertę Dobrawylewka.pl. Jest to sprawdzony partner wykorzystujący wyłącznie sprawdzone materiały wiodących na rynku producentów. Każda realizacja jest opatrzona certyfikatem jakości zastosowanych materiałów. Ponadto, Klienci mogą liczyć na pełne wsparcie merytoryczne oraz porady dotyczące wyboru optymalnych rozwiązań podłogowych. Efektem pracy specjalistów z Dobrawylewka.pl jest zawsze idealnie gładka, równa powierzchnia. Szczegółowe informacje znajdziesz na oficjalnej stronie firmy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ