Zabezpiecz swój dom na Święta

Boże Narodzenie to czas, gdy większość z nas opuszcza swoje domy i udaje się do rodziny, by razem z nią spędzić te wyjątkowe dni. Cztery kąty niestety zostają wtedy bez opieki na kilka ładnych dni. Z tego powodu w tym okresie zdarza się najwięcej włamań, które skutecznie burzą sielankę pięknego czasu wspólnego świętowania. Jak więc zabezpieczyć się przed wizytą nieproszonego gościa?

Zabezpieczenia są niezwykle ważne, jednak przy tanich, niskogatunkowych drzwiach zewnętrznych, zupełnie nie spełniają swojej roli. Jeśli chcesz dobrze ochronić swój dom nie tylko w czasie Świąt, ale również przez cały rok, wybierz wysokiej jakości drzwi antywłamaniowe. To właśnie one, w połączeniu z innymi systemami, w tym monitoringiem i alarmem z pewnością zniechęcą włamywacza do podjęcia jakichkolwiek kroków. Sprawdź ofertę drzwi zewnętrznych z innowacyjnym wręgiem antywyważeniowym: https://www.drzwi-cal.pl/drzwi-zewnetrzne/ .

drzwi cal

Zadaniem drzwi w systemie jest zniechęcenie złodzieja do ich sforsowania oraz wydłużenie czasu przejścia do chwili interwencji domowników, sąsiadów albo ochrony. Na ich antywłamaniowość składają się poszczególne wykorzystane w nich elementy, a więc solidna konstrukcja skrzydła i ościeżnicy, poprawny montaż w murze, a także atestowane zamki, wkładki, szyldy, zestawy szybowe oraz zabezpieczenia od strony zawiasów. Klasę antywłamaniową całości determinuje najsłabszy z tych składników. Cały system powinien być certyfikowany w notyfikowanym laboratoriom, gdzie drzwi są poddane brutalnym testom i dopiero po ich pozytywnym wyniku uzyskują certyfikat klasy antywłamaniowej np. RC2.

Konstrukcja drzwi antywłamaniowych

W konstrukcji drzwi antywłamaniowych istotne jest połączenie między skrzydłem a grubą, porządną ościeżnicą, czyli zabezpieczenia antywyważeniowe od strony zawiasów. Trudniejsze do sforsowania są drzwi z niewidocznymi od zewnątrz zawiasami. W przypadku drzwi drewnianych, bardzo ważnym elementem konstrukcyjnym są ramiaki, które powinny mieć silne wzmocnienia – przynajmniej tak dobre, jak zamki. Jeśli będą słabsze i mniej wytrzymałe, nie zabezpieczą skutecznie Twojego domu.

Drzwi antywłamaniowe to także te, które posiadają przeszklenia. Jednak by i one solidnie chroniły Twój dom, nie może umknąć Twojej uwadze fakt, że one także powinny posiadać swoją klasę antywłamaniową połączoną z odpowiednim mocowaniem w drzwiach. Sposób mocowania zarówno przeszkleń, jak i płycin również nie pozostaje obojętny. Tutaj ważna jest konstrukcja ramek mocujących, które muszą być dobrze przytwierdzone do drzwi, aby uniemożliwić ich wyjęcie, a także wypchnięcie – z obu stron. Wszystkie kolekcje drzwi CAL z naświetlami bocznymi, otwierane do środka i na zewnątrz, z przeszkleniami i bez, sosnowe i dębowe, grubości skrzydła 78 i 90 mm o całkowitej wysokości 2500 mm szerokości 2950 mm uzyskały certyfikat antywłamaniowy RC2.

drzwi

Zamki w drzwiach antywłamaniowych

Bardzo często zamki bywają mylone z wkładkami. Choć jedne i drugie mają swoje klasy antywłamaniowości, to ich przeznaczenie jest nieco inne. Zamki mają za zadanie przeciwdziałać atakom siłowym, natomiast wkładki służą umożliwieniu uprawionym użytkownikom odblokowywanie zamków, zwykle przy pomocy klucza. Najczęściej pierwszą ofiarą włamywacza staje się wkładka, która jest przez niego rozwiercana i wyłamywana. Aby zapobiec ich zniszczeniu, wybieraj wkładki atestowane w klasie dostosowanej do antywłamaniowości drzwi. Ponieważ często są one pierwszym obiektem ataku włamywaczy warto w nie zainwestować i wybrać naprawdę dobre, z trudnymi do dorobienia kluczami. Wkładki możesz ochronić również kupując odpowiedni szyld antywłamaniowy razem z klamką, niektóre modele mają osłonę wkładki, co bardzo często zniechęca złodziei do ich forsowania. W kwestii zamków – najlepsze będą te wielopunktowe, rozmieszczone na całej długości skrzydła, które mają zaczepy montowane w ościeżnicy, dzięki czemu są znacznie bezpieczniejsze.

Ciepło i bezpieczeństwo nie tylko od święta

Dobre zabezpieczenia antywłamaniowe w postaci drzwi, zamków i systemów alarmowych mają za zadanie opóźnić włamanie do domu, co w efekcie ma zniechęcić włamywacza do podjęcia dalszych prób. Z roku na rok zabezpieczenia są jednak coraz lepsze i skuteczniejsze. Decydując się na drzwi atestowane, masz pewność, że dobrze zabezpieczą Twój dom i rodzinę. Szukasz innowacyjnych rozwiązań, które Cię nie zawiodą? Koniecznie sprawdź ofertę https://www.drzwi-cal.pl/

cal drzwi

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ