roleta dzień noc

 

Dzień noc to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych rodzajów rolet, które możemy zobaczyć już w co drugim mieszkaniu czy domu. Jeśli ty też myślisz o ich zakupie, powinieneś najpierw poznać wady i zalety tego rozwiązania, aby mieć pewność, że rolety dzień noc sprawdzą się również w twoim mieszkaniu.

Rolety dzień noc – zalety

To jeden z najpopularniejszych rodzajów, nie powinno zatem nikogo zdziwić, że rolety dzień noc dostępne są w wielu kolorach, wymiarach, a także mogą być zrobione z różnych materiałów. Dzięki czemu łatwo dopasować je do niemalże każdego stylu – takie rolety świetnie sprawdzą się nie tylko w nowoczesnym salonie, ale również sypialni w stylu glamour, a nawet boho kuchni, jeśli postawisz na model w kolorze słomianym. Roleta dzień noc umożliwia płynną regulację światła (www.lagusto.pl), przez co sam możesz określić stopień doświetlenia pomieszczenia. Możesz ją również całkiem podnieść lub nie podnosić wcale, tym samym traktując taką roletę, jako ozdobę, firankę. I choć nie powinniśmy tego mówić, roleta dzień noc przypadnie ci do gustu, jeśli nie lubisz zbyt często myć okien… Opuszczona przez cały dzień skutecznie maskuje niewielkie zabrudzenia. Do jej zalet należy też niezwykle prosty sposób montażu, bezinwazyjny, ponieważ montowana jest zwykle na skrzydłach okiennych.

Wady rolet dzień noc

Jak wszystko, rolety dzień noc posiadają również wady. Niektórzy zaliczają do nich cenę, która często jest wyższa niż w przypadku tradycyjnych rolet. Mimo to w sprzedaży można znaleźć mały model dzień noc nawet za 19 złotych. Często wymienianą wadą jest również sposób czyszczenia takich rolet. Nie możesz ich wyprać w pralce, ale warto raz na jakiś czas odkurzyć roletę odkurzaczem oraz wyczyścić miękką, mokrą ściereczką z detergentem. Niektórzy zarzucają roletom dzień noc również zbyt nowoczesny, nieestetyczny wygląd, ale o gustach nie będziemy tu dyskutować.

Gdzie sprawdzi się roleta dzień noc?

Jeśli już poznałeś najważniejsze wady i zalety tego rozwiązania, sprawdź jeszcze, gdzie warto zamontować taki element wyposażenia. Jak już zaznaczyliśmy na początku, rolety dzień noc sprawdzą się w każdym pomieszczeniu o każdym stylu, głównie ze względu na szeroki wybór dostępnych modeli, a także możliwość regulacji dopływu światła. Zostaną szczególnie docenione w biurach i domowych gabinetach, gdzie możliwość „zarządzania” światłem jest szczególnie istotna i wpływa na jakość wykonywanej pracy, a także w sypialni, gdzie roletę będziesz podnosić lub opuszczać w zależności od pory dnia.

A gdzie lepiej nie montować rolety dzień noc? Nie sprawdzi się ona, jeśli okno w kuchni znajduje się blisko blatu lub kuchenki, z której codziennie korzystasz. Głównie ze względu na trudności w czyszczeniu takich rolet. Ewentualnie możesz pomyśleć o modelu w ciemnym kolorze, na którym nie będzie aż tak widać każdej niedopranej plamy. To też niezbyt dobry pomysł, gdy masz w domu koty, które szalenie lubią się bawić łańcuszkiem do regulacji rolety. Choć w tym przypadku trudno jest znaleźć, jakieś inne, dobre rozwiązanie…

[Głosów:1    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ