Zalety mieszkania blisko morza

Nieruchomości na wybrzeżu zaliczane są do klasy „premium” w porównaniu z tymi znajdującymi się daleko poza wybrzeżem. Mieszkanie z widokiem na morze to przede wszystkim malowniczy krajobraz, tworzący magiczną i harmonijną atmosferę. Istnieje jednak wiele innych korzyści mieszkania blisko morza, które znacznie przewyższają swoją wartością koszt nieruchomości przybrzeżnych.

Jeśli rozważasz zakup nieruchomości nad morzem, zachęcamy do przeczytania poniższych korzyści, które pomogą Ci w podjęciu decyzji.

Znacznie lepszy sen

Nadbrzeżne powietrze różni się od tego, które znajduje się w głębi lądu. To dlatego, że powietrze wzdłuż wybrzeża jest naładowane jonami ujemnymi, które pozwalają naszym organizmom łatwiej zaabsorbować tlen. W rezultacie poziom serotoniny (tzw. hormon szczęścia) staje się wyrównany, co poprawia nam nastrój i zmniejsza poziom stresu. Swobodne oddychanie świeżym morskim powietrzem to także lepszy i spokojniejszy sen, co może mieć korzystny wpływ na ogólny poziom zdrowia i dobrego samopoczucia.

Więcej ruchu

Aktywny ruch na świeżym powietrzu ma zbawienny wpływ zarówno dla naszego zdrowia fizycznego, jak i psychicznego. Mieszkając wzdłuż wybrzeża, z łatwością można uprawiać sporty takie jak surfing, pływanie czy żeglarstwo. Poza tym kto z Nas nie marzy o porannym lub wieczornym bieganiu wzdłuż brzegiem morza lub o spokojnym wędkowaniu? Wszystkie te czynności mają bezpośredni wpływ na poprawę naszego zdrowia i samopoczucia.

Nowe znajomości

Niełatwo jest znaleźć znajomych, którzy podzielają te same zainteresowania, w szczególności gdy na co dzień spędzamy czas w pracy, zamknięci w czterech ścianach. Życie nad morzem zwiększa aktywność ruchową poza domem. Spędzając czas na świeżym powietrzu w nadmorskim klimacie, zwiększasz szanse na poznanie nowych ludzi, podzielających Twoje hobby – wędkowanie, siatkówka plażowa czy bieganie.

Zwiększona dawka witaminy D

Słońce ma duży wpływ na nasze ciało i organizm. Wystawiając skórę na działanie promieni słonecznych, nasz organizm naturalnie produkuje witaminę D. Wpływa ona na poprawę układu immunologicznego, dzięki czemu nasze kości są mocne, zapobiegając stanom autoimmunologicznym, takim jak reumatoidalne zapalenie stawów, choroba Crohna i inne. Ponadto, regularne przebywanie na słońcu (z umiarem oczywiście i stosując kremy chroniące skórę przed promieniowaniem UV) może mieć znakomite skutki dla naszego organizmu i samopoczucia.

Zdrowa i urozmaicona kuchnia

Jeśli lubisz kuchnię zróżnicowaną, wiesz jak trudno znaleźć świeże owoce morza czy rybę w miastach położonych daleko od morza. Mieszkając na wybrzeżu, w każdej chwili możesz udać się do restauracji i cieszyć się świeżym połowem dnia w postaci ryb lub owoców morza. Ryby serwowane nad morzem smakują znacznie lepiej i posiadają o wiele więcej zdrowych składników odżywczych niż przetworzone i zamrożone ryby w sklepach czy restauracjach w innych częściach kraju. Mieszkając nad morzem, możesz zjeść świeże owoce morza lub rybę serwowane w restauracji bądź też przygotowane we własnej kuchni.

Życie na wybrzeżu jest niesamowite z wielu powodów. To od Ciebie zależy czy w pełni wykorzystasz możliwości jakie daje Ci nadmorski klimat. Przy rozważaniu zakupu nieruchomości nad morzem, należy wziąć pod uwagę wszystkie za i przeciw aby decyzja była dobrze przemyślana i zgodna z Twoimi przekonaniami.

Źródło: Marina-Royale.pl – Apartament nad morzem sprzedaż

[Głosów:1    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ