Wielu z nas poddasze wciąż kojarzy się głównie z zagraconym strychem, zapomnianą strefą przechowywania niepotrzebnych już przedmiotów. Tak jednak nie musi być. We współczesnej architekturze i projektowaniu wnętrz poddasze odzyskuje swoją rolę praktycznej i eleganckiej przestrzeni użytkowej. Poznaj zalety, jakie niesie ze sobą decyzja o wyborze nowoczesnego domu z poddaszem.

Domy z poddaszem od dawna cieszą się dużą popularnością przede wszystkim ze względu na wyjątkową urodę, jednak przez dziesięciolecia niedoceniany był ich potencjał użytkowy – zauważa nasz rozmówca z przedsiębiorstwa budowlanego EKO-DOM. Tymczasem posiadanie domu z poddaszem ma też wiele zalet praktycznych.

Oszczędny dom z poddaszem

Decyzja o wyborze domu z poddaszem użytkowym to przede wszystkim wielowymiarowa oszczędność. Jego budowa jest możliwa nawet na niewielkiej działce, zyskujemy więc dużą przestrzeń użytkową bez konieczności kupowania rozległych gruntów.

Również sama realizacja inwestycji wymaga znacznie mniejszych nakładów finansowych, niż w przypadku domów piętrowych o takiej samej powierzchni. Odchodzą bowiem koszty związane z budową drugiego stropu i ocieplaniem większej ilości ścian. Dalsze oszczędności odczujemy już w trakcie użytkowania domu z poddaszem, który znacznie łatwiej ogrzać zimą.

Wygodny dom z poddaszem

Wybór domu z poddaszem użytkowym otwiera przed właścicielem szerokie możliwości aranżacyjne. Prawdą jest, że pomieszczenia usytuowane na poddaszu dają mniejszą powierzchnię niż te na parterze, nadają się jednak doskonale na urządzenie tzw. strefy nocnej.

Poddasza z reguły przeznacza się na sypialnie, gabinety i pokoje gościnne, podczas gdy dolna kondygnacja mieści pomieszczenia dzienne, takie jak salon i kuchnia. Jest to zatem rozwiązanie idealne dla rodzin z dziećmi, ale przy przemyślanym zagospodarowaniu wnętrz także dla rodzin wielopokoleniowych. Nic nie stoi bowiem na przeszkodzie, by na poddaszu urządzić osobną kuchnię i łazienki.

Piękny dom z poddaszem

Domy z poddaszem same w sobie zachwycają klasyczną urodą, a dodatkowo pozwalają na eleganckie zagospodarowanie przestrzeni wokół budynku. Takie budynki rzucają znacznie mniej cienia niż domy piętrowe, co daje lepsze warunki do urządzenia słonecznego tarasu, założenia ogrodu i stworzenia zewnętrznej strefy wypoczynkowej.

Wybór domu z poddaszem użytkowym jest najlepszym rozwiązaniem w przypadku działek o niewielkim metrażu. Zagospodarowanie poddasza pozwala na znalezienie dodatkowej przestrzeni dla mieszkańców, co jest szczególnie ważne w przypadku dużych rodzin. Mieszkanie w parterowym domu z poddaszem użytkowym to najlepszy kompromis między mniej efektownym i trudnym w utrzymaniu domem piętrowym, a niewygodą wynikającą z  konieczności umieszczenia wszystkich pomieszczeń na jednej kondygnacji.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ