Zalety profesjonalnego traktorka ogrodowego

Traktorek ogrodowy to sprzęt, który jest coraz częściej spotykany w gospodarstwie domowych. Charakteryzuje się on wysoką funkcjonalnością, gdyż dzięki niemu łatwiej wykonać wiele niezbędnych prac w ogrodzie. Ilość dostępnych modeli poszczególnych producentów sprawia, że wybór najlepszego z nich nie jest prosty i zależy od preferencji konsumenta czy wielkości działki. Z tego względu kupno pojazdu będzie wymagać poświęcenia czasu oraz zasięgnięcia rady specjalisty.

Dla kogo przeznaczone są traktorki ogrodowe?

Niestety, nie dla każdego traktorek ogrodowy będzie optymalnym zakupem, szczególnie że samo kupno takiego sprzętu generuje wysokie koszty. Traktorek idealnie sprawdzi się w sytuacji, gdy działka posiada wielką powierzchnię, której skoszenie tradycyjną kosiarką zajęłoby nawet kilka dni. Jeśli wokół domu znajduje się pole sięgające minimum 1000 metrów kwadratowych, wtedy warto zastanowić się nad taką inwestycją.

Koszenie takiego areału kosiarką spalinową będzie bardzo uciążliwe i gwarantuje praktycznie codzienną pracę. Zakończenie prac w jednym miejscu będzie się równało początkowi strzyżenia trawnika w innej części działki. Z drugiej jednak strony, używanie traktorka na małej powierzchni może być równie męczące. Utrudnione będzie manewrowanie pojazdem, a sam trawnik nie będzie wyglądać zbyt schludnie.

Jakie są zalety pojazdu?

Dlaczego traktorek ogrodowy cieszy się coraz większą popularnością? Ponieważ posiada zdecydowanie więcej zalet niż wad. Po pierwsze, taki pojazd wyróżnia się mocą silnika. Przeważnie ma się do czynienia z czterosuwową jednostką napędową, posiadającą jeden lub dwa cylindry. Sprawia to, że bez większych problemów napędzi do przodu traktorek ważący w okolicach 200 kilogramów.

Traktorek radzi sobie w każdym terenie. Nie ma znaczenia, czy porusza się po równej jak stół działce, czy po wybojach lub pokonuje podczas pracy spore przewyższenia. Z łatwością skosi bardzo wysoką trawę lub wystające pnącza, z czym zwykła kosiarka miałaby nie lada trudności. Dlaczego? To za sprawą wytrzymałych ostrzy. Niektóre z nich są w stanie nie tylko połamać gałęzie, ale nawet zmielić ją na drobne kawałki.

W porównaniu z tradycyjnym sprzętem koszącym traktorki wyróżnia daleki zasięg. Wystarczy tylko zaopatrzyć się w wystarczającą ilość benzyny. Przeważnie jeden bak wystarczy do skoszenia imponującej powierzchni. Taki pojazd charakteryzuje się małą awaryjnością. Bardzo dobrze widać to podczas koszenia dużego terenu. Pojazdy wyposażone są w pojemne akumulatory, więc użytkownik zyskuje pewność, iż pojazd zawsze będzie gotowy do pracy.

Praca użytkownika niczym nie różni się od jazdy samochodem. Traktorek może posiadać ergonomiczny fotel, dzięki któremu można usiąść wygodnie, przez co nie dochodzi do nadwyrężania kręgosłupa. To miła odmiana od żmudnego i zabierającego wiele sił pchania kosiarki.

Traktorek jest również pojazdem wielofunkcyjnym i całorocznym. Oprócz koszenia trawy może spełniać funkcję glebogryzarki, odśnieżarki czy posłużyć do zbierania liści.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ